Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Onur Şener açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Onur Şener açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi Açılış Töreni’nde mühim açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da arzu şarkıyı bilmediği için çıkan tartışmada 3 kişi tarafından öldürülen Onur Şener ile alakalı Cumhurbaşkanı Erdoğan meselenin takip edeni olacaklarını deklare etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nin üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul Resim Ve Heykel Müzesi, cumhuriyet tarihimizin en köklü yapıları içinde yer alıyor. Müzenin açılışı 1937 senesinde Dolmabahçe’de gerçekleştirilmişti. Binanın elverişsiz şartlarından dolayı müzede yer alan eserler de maalesef zarar görüyordu. Tüm aşamalarını bizzat takip ettiğimiz İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nin inşasını hamdolsun geçen yıl tamamladık. İnşaat sürecinde hasar bulan eserleri elden geçirip restorasyonunu tamamladık. İstanbul Resim ve Heykel Müzesi her açıdan şehrimize yakışan muhteşem bir yaratı oldu. Müzemizde 806 sanatçının 10 bin 666 eseri bulunuyor. Gerek binasıyla gerekse koleksiyonuyla İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nin önümüzdeki dönemde ülkemizin en mühim sanat destinasyonlarından biri olacağına inanıyorum.

“JAKOBEN ANLAYIŞI RAFA KALDIRDIK”

Türkiye’nin kültür ve sanat yaşamını çoraklaştıran jakoben anlayışı 2002’de göreve geldiğimizde rafa kaldırdık. Ülkemizin kültür ve sanat dünyasına zenginlik katacak her türlü esere, projeye samimiyetle haiz çıktık.

ONUR ŞENER’İN ÖLDÜRÜLMESİ

Hunharca katledilen şarkıcı bir kardeşimizin acısını istismar etmek, bunun üzerinden değişik hesaplar görmek ne ahlakidir, ne de vicdanidir. Bu başta babasını kaybeden kız çocuğuna, hayat arkadaşını kaybetmiş sevgili eşine meydana getirilen bir zulümdür. Maktülün sevdiklerini yaralayan fevriliklerden de uzak duracağız. Elbette tepkimizi göstereceğiz, faillerin hak etmiş olduğu cezayı alması için meselenin takip edeni olacağız.”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın