Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir’deCumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Atatürk’ün mozolesine ay yıldız motifli çelenk bırakmasının arkasından hürmet duruşunda bulunulmuş oldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve törende hazır bulunan devlet erkanı, sonrasında Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel deftere şunları yazdı: “Aziz Atatürk, şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından büyük zaferin 100’üncü sene-i devriyesinde Zat’ı alinizi, silah arkadaşlarınızı, Büyük Millet Meclisi’nin mümtaz üyelerini, aziz şehitlerimizi, dualarla yad ediyoruz.
Kahraman şehitlerimizden aldığımız ilhamla Türkiye Cumhuriyeti’ni bize çizdiğiniz hedefler istikametinde başta ekonomi, müdafaa ve dış ilişkiler olmak üzere her alanda güçlendirmeye devam ediyoruz.

Küresel istila krizini, anlının akıyla atlatan ülkemiz, bölgesinde yaşanmış olan çatışmaları da başarıyla yönetmekte, barış ve istikrarın yine tesisi için bütün dünyanın takdirini toplayan diplomatik hamlelere imza atmaktadır. Büyüyen, güçlenen, özgüveni yüksek vatandaşlarıyla birlikte mazlumların da umudu olan bir Türkiye’nin inşasını ve müstevlilerin oyunları, ne de eli kanlı terör örgütlerinin saldırıları engelleyemecektir. Ruhun Şad olsun.”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın