Crunchbase, LGBTQ+ kurucularına tahsis edilen girişim dolarlarını takip etmeye başlayacak

rent a car 34

Crunchbase Perşembe günü açıklandı kendilerini LGBTQ+ topluluğunun bir parçası olarak tanımlayan kuruculara yatırılan risk sermayesi dolarlarının miktarını izlemeye başlıyor.

Yeni veri kaynağı, Crunchbase’in veri kaynağına bir ektir. Çeşitlilik Gündemi, marjinal topluluklardaki kurucular tarafından toplanan risk sermayesi fonu miktarını izleyen. Diğer çeşitlilik etiketlerine benzer şekilde, LGBTQ+ kurucularının kendilerini tanımlamaları ve bilgilerinin herkese açık olarak paylaşılmasını istemeyi seçmeleri gerekecek. Crunchbase, amacının fon arayan LGBTQ+ kurucularının farkındalığını artırmaya yardımcı olmak ve topluluk içindeki yatırımlar hakkında veri ve şeffaflık sunmak olduğunu söyledi. Duyuru, Onur Ayının ilk gününe denk geliyor.

Crunchbase’in iş geliştirme direktörü Ryan Husk, “Somut verilere sahip olmak, LGBTQ+ girişimcileri desteklemek için politika değişikliklerini, finansman girişimlerini ve kaynak tahsisini savunmaya yardımcı oluyor” dedi. “Başlangıç ​​​​ekosisteminde daha fazla eşitlik ve erişim için kanıta dayalı argümanlar oluşturmamızı sağlıyor.”

Oldu tahmini Backstage Capital tarafından, tüm risk sermayesi dolarının %1’inden daha azının, LGBTQ+ topluluğu içinde açık bir şekilde kurucuları olan şirketler tarafından toplandığı. Topluluğun üyeleri, ister açık bir şekilde transfobik yatırımcılarla uğraşmak, ister homofobi korkusuyla cinselliğini gizlemek için kod değiştirmek olsun, bağış toplarken genellikle engellerle karşılaşır.

Chasing Rainbows Genel Ortağı, “Kurucuların, yatırımcıların durum tespiti sırasında göreceğinden korktukları için sermayeyi artırırken aynı cinsiyetten partnerlerden, savunuculuk çalışmalarından veya herhangi bir LGBTQ+ ile ilişkiden bahseden her şeyi sildiğini duydum” dedi. Patrick Driscoll.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın