Cornerstone VC, Ella Wales Bonner’ı ilk kadın ortak olarak işe aldı

rent a car 34

köşe taşı VCBiri önde gelen fonlar çeşitlilik odaklı bir yatırım teziyle Birleşik Krallık’ta bugün en son ortağını işe aldığını duyurdu: Ella Galler Bonner.

Fonun ilk kadın ortağı olacak ve aynı zamanda fon portföyündeki kurucuları desteklemek için Cornerstone’un mentorluk uygulamasını oluşturmaya odaklanacak. Bir yatırımcı olarak Bonner, TechCrunch’a tüketici ürünleriyle veya “esasen insanların kullanabileceği herhangi bir ürün veya platformla” ilgilendiğini söyledi.

Bonner daha önce JamJar Investments ve M&C Saatchi’de çalıştı ve İngiltere’nin girişim ortamındaki çeşitli kurucular için etkinliklere ev sahipliği yapma geçmişine sahip. Kendisi gibi beyaz olmayan bir kadının sektörde görünür olmasının önemli olduğuna inanıyor, böylece yeterince temsil edilmeyen diğer gruplar kendilerine yer olduğunu biliyor.

“VC ile bu bağlarınız olmadığında, oldukça opak bir endüstrinin ne olabileceği konusunda içeriden birinin görüşünü almak çok değerli olabilir” dedi. “Başkaları için kapılar açmaya ne kadar yardımcı olabilirsek, bu sektör toplumu o kadar iyi temsil edecek.”

Cornerstone’un çeşitlilik odaklı tezine, kadınlar ve beyaz olmayan insanlar tarafından kurulan daha fazla girişimi desteklemek için artan bir baskının olduğu Birleşik Krallık’ta büyük ihtiyaç var. Örneğin, son rakamlar, Siyah İngiliz kurucuların %0.25 arttı 2020’deki tüm fonların yüzdesi. Kadınlar daha iyi durumda: tamamı kadınlardan oluşan şirketler tüm risk sermayesinin %6’sını topladı İngiltere’de geçen yıl, kıyasla yaklaşık %2 ABD’de.

Bonner’ın randevusu da önemli daha fazla beyaz olmayan kadın yükseliyor girişim safları aracılığıyla. O katılır Daha geniş girişim piyasası hala bir gerilemenin ortasındayken, kilit bir anda mihenk taşı. Bonner, fonun hala fonunun ilk aşamalarında olduğunu, bu nedenle henüz büyük miktarlarda sermaye dağıtmadığı için şişirilmiş değerlemelere daha az maruz kaldığını söyledi. Yine de bu anı büyük bir fırsat olarak görüyor.

“Piyasadaki değişiklik, yatırım sürecimiz aracılığıyla kurucuları tanımak için daha fazla zaman harcayabileceğimiz anlamına geliyor” dedi. “Biz insanlara öncelik veren bir fonuz, bu nedenle portföyümüzle güçlü ilişkiler geliştirmek için zamana sahip olmak bizim için gerçekten önemli.”

Cornerstone, ortalama çek boyutları 250.000 £ ile 1 milyon £ arasında değişen tohum öncesi ve başlangıç ​​turlarına yatırım yapıyor. Şu anda kendi bütçesinden yatırım yapıyor. 20 milyon sterlinlik fon, geçen yılın Ağustos ayında kapandı. Sermayenin %40’ını sonraki yatırımlar için ayırarak 40’a kadar şirketi yedeklemeyi planlıyor.

Bonner, hayatın bu sonraki aşaması için genel olarak heyecanlı. Birleşik Krallık, birçok tüketiciyi ve işletmeyi belirsizliğe sürükleyen ve insanların işleri ve yaşamları hakkındaki düşüncelerini değiştiren bir yaşam maliyeti krizinden geçiyor. İnsanlar denge ve tatmin istiyor, dedi.

“Değişim ihtiyacından doğan yeni bir parlak iş dalgası göreceğimizden hâlâ umutluyum.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın