Clockwork’ün Cloud Deluxe platformu, paket düşüşlerini ortadan kaldırır, bulut ağ performansını artırır

Saat mekanizması bugün, işletmelerin ağ performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olmak amacıyla paket düşüşlerini ortadan kaldırmak için saat senkronizasyon hizmetini kullanan yeni bir hizmeti duyurdu.

Bir yıl önce, şirket, işletmelerin sunucu filolarını senkronize tutmalarına yardımcı olan saat senkronizasyon hizmetini duyurduğunda bir sıçrama yaptı. Saatleri 5 nanosaniyeye kadar doğrulukla senkronize tutmak (donanım tabanlı zaman damgaları için) büyük bir başarıdır, ancak buradaki fikir her zaman yığının üstüne çıkmak ve bu temel teknolojinin üzerine araçlar oluşturmaktı. İlk araç olan Latency Sensei, kullanıcılara ağlarındaki gecikme hakkında ayrıntılı veriler sağlar. Şimdi, Clockwork bu aracı diğer özelliklerle ve hepsini yönetmek için yeni bir “algıla ve kontrol et” panosuyla bir araya getiriyor ve işletmelerin ağ gecikmesini, titreşimi azaltmasına ve konum veya bilgi işlemden bağımsız olarak makineleri arasındaki paket düşüşlerini fiilen ortadan kaldırmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. ortamlar.

Geleneksel olarak, paket düşüşlerini (ve bu düşüşler ve yeniden iletimleri) azaltmak için TCP’nin temel özelliği İnternetin çalışmasını sağlayan), ağ anahtarları arabellek kullanır. Ancak Clockwork’ün kurucu ortağı ve Stanford bilgisayar bilimi profesörü olarak Balaji Prabhakar Bu ayın başlarında KubeCon Europe’da yapılan bir röportajda belirtildiği gibi, bu çok fazla ek yük getiriyor.

Clockwork ekipleri, tek yönlü ölçümlerin, paket düşüşlerinden çok daha doğru bir tıkanıklık göstergesi olduğunu savunuyor ve şirketin demosunda, şirketin dediği gibi, bu Paket Roket tıkanıklık kontrol özelliğini açmak, paket kaybını neredeyse sıfıra indiriyor. gecikmeyi azaltmak ve bant genişliği kullanımını artırmak. Kulağa neredeyse gerçek olamayacak kadar iyi geliyor, ancak Clockwork bu iddiaları destekleyebilir ve şirketin zaten genel Cloud Deluxe platformunu başarıyla test eden bir dizi kurumsal müşterisi var.

“Ağlarda doğru saatlerimiz varsa, yaptığımız ilk şey tıkanıklığı çok doğru bir şekilde ölçmektir – gidiş-dönüş süresinin ikiye bölünmesi değil, tek yön. İkincisi, tek yönlü ölçümü hızlı ve doğru bir şekilde yapabilirseniz, daha önce yapamadığınız bir şekilde tıkanıklığı gerçekten kontrol edebilirsiniz,” diye açıklıyor Prabhakar. “Çünkü ağ tıkanıklığıyla ilgili sorunun çoğu, paket düşüşlerine gitmek istemiyorsanız – bu nükleer seçenek – bunun yanına yaklaşmak istemiyorsanız, insanlar her zaman şöyle der: işte bir arabellek.” Bununla birlikte, tıkanıklığın doğru bir şekilde nasıl ölçüleceğini bulmak zordur ve büyük bir arabellekle bile, sistemin harekete geçmesi için gerekli eşiğe ulaşması için birkaç paket damlası (ve bunlarla ilişkili ek yük) gerekir.

Görsel Kaynakları: Saat Sistemleri

Bu temel teknoloji yerinde olduğunda, Clockwork ayrıca belirli bir sanal makineye kolayca bant genişliği tahsis edebilir ve/veya belirli bir uygulamanın gereksinimlerine göre trafiğe öncelik verebilir. Gecikme verileri yerinde olduğunda, şirket ayrıca hangi makinelerin muhtemelen aynı fiziksel ana bilgisayarda aynı yerde bulunduğunu keşfederek işletmelerin iş yüklerini taşımasına olanak tanır. gürültülü kardeşler sorun.

“Saat işi Uber Platform Mühendisliği Başkan Yardımcısı Albert Greenberg, “Sistemler, karmaşık çoklu bulut ortamımızda daha iyi görünürlük elde etmemize yardımcı oluyor” dedi. “Saat mekanizması‘nin çığır açan teknolojisi, doğru gecikme ölçümleriyle tıkanıklık darboğazlarını saptayabilir ve paket gecikmelerini ortadan kaldırarak ve paket düşüşlerini ortadan kaldırarak sorunu çözebilir. Şimdiye kadarki denemelerden etkilendik ve potansiyelleri araştırıyoruz. Saat mekanizmasıGenel bulut ortamlarının üzerinde yüksek performanslı ağ altyapısı oluşturmamıza yardımcı olacak Cloud Deluxe yazılımı.

Prabhakar, yakında şirketin yedeklemeler ve felaket kurtarma için ağ durumunun daha iyi anlık görüntüsünü sağlayabileceğini söyledi. Geleneksel olarak, ağ durumunun doğru bir anlık görüntüsünü elde etmek için uygulamayı duraklatmanız, paketlerin hedeflerine ulaşmasını beklemeniz ve ardından anlık görüntüyü oluşturmanız gerekirdi. Ancak daha doğru saatlerle basitçe şunu söylemek mümkündür: tüm VM’ler birkaç nanosaniye mola verir, uçuş halindeki her şeyin inmesi için birkaç milisaniye bekleyin, anlık görüntüyü alın ve devam edin.

Tüm bunlar artık, kullanıcıların saat doğruluğu üzerinde dinamik sınırlar belirlemesine olanak tanıyan ve şirketin yeni etkileşimli kontrol paneli aracılığıyla kontrol edilen Clockwork’ün UniChron API’si tarafından destekleniyor. Şirket ayrıca API’ler aracılığıyla tüm özelliklere programlı erişim sunuyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın