Çevre Gazeteciliği Başarıları | New York Times Şirketi

The Times, Fetisov Gazetecilik Ödülleri’nde Çevre Gazeteciliğinde Mükemmellik kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. “Kongo’nun Turbalıklarının Koruyucuları Karşılığında Ne Alıyorlar?” Ödüller, dünyanın dört bir yanından seçkin gazeteciler örneğinde olduğu gibi dürüstlük, adalet, cesaret ve asalet gibi evrensel değerleri teşvik etmeyi amaçlıyor.

Ruth ve Caleb’in zengin hikaye anlatımı, Orta Afrika’nın 55.000 mil karesini kaplayan ve 30 milyar tondan fazla depolayan, dünyanın en büyük tropikal turbalık ağının bekçileri olarak hassas bir denge içinde var olan ekvator ormanının derinliklerindeki iki kasabayı keşfetti. karbon.

“Bu hikayenin tanındığını görmek beni çok mutlu etti. Headway editörü Matt Thompson, Nanna Heitmann ile birlikte Ruth ve Caleb’in çok aydınlatıcı bir portre çizdiğini söyledi. “Okuyucularımız için dünyanın en kritik ama uzak ekosistemlerinden birini eve getirmekle kalmadılar, aynı zamanda onu korumakla görevli insanlar ve üstesinden gelmeleri gereken zorluklar hakkında kalıcı, son derece güçlü bir izlenim yarattılar.”

7.000 kelimelik hikaye The Times’ın bir parçası ilerleme ilerleme merceğinden dünyanın zorluklarını araştıran girişim.

Kazananların tam listesini okuyun.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın