'Burası Antalya, rezalet' diyerek isyan etti! O anları gündem oldu

Çocuklar Duymasın dizisindeki rolüyle hafızalara kazınan Tamer Karadağlı, ağustos ayında Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atanmıştı. Karadağlı, Antalya ziyareti sırasında Haşim İşcan Kültür Merkezi’nden video paylaştı ve binanın bakımsızlığından şikayet etti.

tamer 1

‘UTANÇ KAYNAĞI…’

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni eleştiren Tamer Karadağlı ‘Burası Antalya, rezalet. Hiçbir şey yapılmamış. Gerçekten utanç kaynağı, inanamıyorum. Bina savaştan çıkmış gibi korkunç durumda. Belediye bunları görmüyor mu?’ ifadelerini kullandı.

tamer 3

Tamer Karadağlı’nın o anları kısa sürede gündem olurken, Karadağlı’nın belediyeye tepki gösterdiği binanın bakanlığa ait olduğu iddia edildi.

MUHİTTİN BÖCEK’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Sosyal medyada yayılan bu görüntülerin ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten açıklama gecikmedi. Böcek açıklamasında;

muhittin bövek

‘Kültür ve Turizm Bakanı ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürü’ne açık çağrımdır.

Belediyenin 2006 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis ettiği Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde onarım, bakım ve tamirat işleri, Bakanlığın görevidir.

Halkı yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine görevinizi yapıyor olsaydınız bunu bilirdiniz.

Eğer ki çok gezmek istiyorsanız Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın salonlarını, tesislerini gezerek sanata verdiğimiz değeri görebilirsiniz.’ ifadelerini kullandı.

tamer 4

İDDİALARA YANIT VERDİ

Tamer Karadağlı hakkında çıkan iddialara; ‘Yaptığım paylaşımla ilgili bir çok yorum geldi. Antalya’da Haşim İşcan Kültür Merkezi belediyeye ait. Biz orada sadece kiracıyız.’ diyerek yanıt verdi.

Haşim İşcan Kültür Merkezi’ne ait protokolü telefonundan okuyan Karadağlı ‘Binanın dış bakımı ve onarımı sadece belediyeye ait. Kültür ve Turizm Bakanlığı o binada sadece kiracı.’ ifadelerini kullandı.

‘PROTOKOLÜ DİKKATLİ OKUYUN’

Karadağlı ayrıca Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e seslenerek; ‘Sayın Başkan lütfen protokolü dikkatli okuyun’ dedi.

Haşim İşcan Kültür Merkezi

NE OLMUŞTU?

Haşim İşcan Kültür Merkezi, 2003 yılında mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve üzerinde eski bir toptancı halinin bulunduğu atıl vaziyetteki araziye inşa edilmişti.

Mart 2006’da tamamlanan yapı, Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü’ne devredilerek aynı yılın Aralık ayında Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Tiyatrosu tarafından ortaklaşa kullanılmak üzere açılmıştı.


Kime oy vereceğini açıkladı! 'Huzur istiyorum'

Kime oy vereceğini açıkladı! ‘Huzur istiyorum’

Yerel Seçim 2024

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Olaylar bitmiyor! Yemek yerken yakalandıOlaylar bitmiyor! Yemek yerken yakalandı
Yüzündeki değişim dikkat çekti! Sosyal medyayı salladıYüzündeki değişim dikkat çekti! Sosyal medyayı salladı
Sakallarını uzatıp sarık taktı! Hayatının nasıl değiştiğini anlattıSakallarını uzatıp sarık taktı! Hayatının nasıl değiştiğini anlattı

'Burası Antalya, rezalet' diyerek isyan etti! O anları gündem oldu

Yorum yapın