Bu VC firması, bir sonraki yatırımlarını bulmak için kişilik testleri ve yapay zeka kullanıyor

Fonun taşıması yoktur ve ilk eleme robotlar tarafından yapılır.

Yatırımcılar atıyor AI girişimlerinde para (belki düşündüğün kadar değil), bu yüzden en değerli kaynakları olan zamandan yararlanmak için teknolojiye yaslandıklarını görmeye başlamamız şaşırtıcı değil.

Önyargıyı azaltmak ve daha çeşitli bir kurucu grubunu yakalamak amacıyla, Kentucky merkezli Bağlantı Girişimleri dönüşüm hunisinin başı görevi gören bir yazılım parçası geliştirdi. Wendal adlı platform, bir toplantının yatırımcılar için verimli olup olmayacağını belirlemek için kurucuları 13 girişimci özelliğe göre değerlendiriyor. Test 15 ila 20 dakika sürüyor ve fon, kuruculara üç gün içinde bir karar vermeyi vaat ediyor.

Wendal’ın doğuşu sırasında ateşlendi. Indiana, Kentucky ve Ohio’daki girişimleri etkin ve verimli bir şekilde bulmak ve desteklemek isteyen melek yatırımcılar için bir fikir fırtınası oturumu.

Connetic’in ortağı Chris Hjelm, “San Francisco veya New York’ta para toplayabilir, kayıt yaptırabilir ve gerçek bir fonu desteklemek için yeterli anlaşma akışına sahip olabilirsiniz” dedi.

rent a car 34

Bu büyük finansman merkezlerinin dışında, daha anlayışlı olmalısınız. Soru nasıldı. Ekibin herhangi bir yeni girişimin merkezinde olduğunu bilen fon, Hjelm’in “davranış psikolojisi tavşan deliği” olarak tanımladığı yere gitti ve en uygun girişimci davranış profilini tanımlamak için bir endüstriyel psikologdan yardım istedi. Daha sonra Wendal’ı inşa ettiler.

Platformu kendim ve kurgusal şirketimi (ağırlıklı olarak gerçek şirketime dayanarak) denedim. muhteşem bir şekilde başarısız oldu) yatırım ekibine önerildi.

Bu firmayı benzersiz kılan tek şey Wendal değil: aynı zamanda taşıma bileşeni de yok. LP’leri için ürettikleri paranın %20’sini elinde tutan çoğu VC firmasının aksine, Connetic kendisini finansal danışmanlar aracılığıyla bireysel yatırımcılara sunmak istiyor. Bir girişimin başarısında doğrudan artış yerine %1,9’luk bir ücret alır.

Tüm bunlar beni bu girişim fonu hakkında meraklandırdı, bu yüzden fon, Wendal’ın ölçtüğü ölçütler, fon yapısını nasıl çalıştırmayı planladığı ve daha fazlası hakkında konuşmak için Hjelm ile görüştüm.

Makinedeki öz sermaye

Satış konuşmasını ve insan faktörlerini denklemden çıkaran Connetic, kimin fon alması gerektiğini belirlemek için çok daha adil bir model geliştirdiğine inanıyor. Ancak herhangi bir AI sistemi yalnızca eğitim verileri kadar iyidir, bu nedenle Wendal’ın adaletini veya bir girişimin kurucusunun belirli bir pazar için doğru olup olmadığını belirleme yeteneğini merak etmek mantıklıdır. Ancak Hjelm, platformun adil olacak şekilde inşa edildiğine ve verilerin bu iddiayı desteklediğine inanıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın