Bu küçük giyilebilir cihaz beyne giden kan akışını tespit etmek için tasarlandı

rent a car 34

STAT Health, insan kulağını “biyometrik bir altın madeni” olarak adlandırıyor. Bu sabah gizlilik içinde ortaya çıkan girişim, özellikle serebral kan akışından (CBF) bahsediyor. Kulağa hemen hemen böyle geliyor: belirli bir süre boyunca ölçülen beyne giden kan miktarı. Beyne giden kan akışının olmaması, baş dönmesi, bayılma, baş ağrısı ve “beyin sisi” gibi her türlü tatsızlığa neden olur.

Özellikle sonuncusu herhangi bir zil çalıyorsa, bunun nedeni muhtemelen uzun Covid’in nedeni ve semptomları etrafında devam eden konuşmalardır. Bu tıbbi bir durum değil, ancak çeşitli bozukluklar tartışılırken ortaya çıkıyor. Bir süredir tıbbi yetkililer, CBF’nin çeşitli koşulları anlamak için önemli bir biyobelirteç olduğunu kanıtlayabileceğine inanıyor.

Görsel Kaynakları: STAT

Bu kavram, temel STAT Sağlık. Başlangıç, 2020 yılında Bose Sağlık Ürünleri İnovasyon Grubu’ndan Daniel Lee ve Paul Jin tarafından kuruldu. Lee, kulaklık devine 2016 yılında, teknolojisi temel oluşturacak olan akıllı kulak tıkacı firması Hush’u satın aldıktan sonra katıldı. Uyku tomurcukları.

J2 Ventures ve BonAngels Venture Partners’ın (ABD Hava Kuvvetleri hibesiyle birlikte) 5,1 milyon $’lık tohum finansmanıyla desteklenen yeni şirket, ölçümün nasıl ilişkili olduğunu daha iyi anlamak için CBF’yi izlemek üzere tasarlanmış küçük bir giyilebilir cihaz olan STAT kulaklığı üretti. uzun Covid, postural ortostatik taşikardi sendromu (POTS) ve miyaljik ensefalomiyelit/kronik yorgunluk sendromu (ME/CFS) gibi durumlara – genellikle “görünmez hastalıklar” olarak kabul edilir.

Lee bir açıklamada, “Beyne ve ana arterlere yakınlığı nedeniyle kulağın biyometrik bir altın madeni olduğu iyi anlaşılmıştır” diyor. “Ayrıca, kulak, kol hareketinin neden olduğu veri bozulmasından büyük ölçüde izole edilmiştir – bu, mevcut giyilebilir cihazları rahatsız eden ve birçok günlük görev sırasında kalp ölçümlerini izlemelerini engelleyen bir sorundur. Kulak gerçekten de beyne ve kalbe açılan ideal penceredir.”

Görsel Kaynakları: STAT

Ne Sleepbuds (veya bu nedenle, bir dizi VO2 max ölçüm saati/bandı) gibi bir ana akım giyilebilir cihaz ne de tıbbi bir cihaz olmadığı göz önüne alındığında, ilginç bir alanı kaplar. Ayrıca, biyometrik ölçümlerin nispeten gelişmekte olan bir segmenti hakkında fikir vermek için tasarlanmıştır.

STAT, tüm gün ve gece takılmak üzere tasarlanmıştır ve çeşitli kulaklıklarla çalışacak kadar küçüktür. Ayrıca solar şarj özelliğine sahiptir, bu varsayımsal olarak onu çıkarmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelebilir. Cihaz bugün ön siparişlere açılıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın