Birlikte Yaşadığı Kadını Taşla Öldürdü, Cesedini Buzdolabına Koydu – Güncel Haber

İstanbul Bahçelievler’de dün sabah saat 05.30 sularında kan donduran bir cinayet işlendi. Kocasinan Merkez Mahallesi’ndeki dört katlı bir binanın üçüncü katında oturan Rıza Beler isimli adam, uzun süredir birlikte yaşadığı Özbekistan uyruklu Umıda Tulyaganova’yı korkunç bir şekilde katletti. Beler, Tulyaganova’yı taşla öldürdükten sonra, kadının cesedini buzdolabına koydu. Acımasız katil, komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Detaylara birlikte bakalım.

İstanbul Bahçelievler, dün sabah saatlerinde akılalmaz bir cinayete sahne oldu

Rıza Beler, uzun süredir Umıda Tulyaganova isimli Özbekistan uyruklu kadınla, Kocasinan Merkez Mahallesi’ndeki bir binada yaşıyordu. İkili dün, Rıza Beler’in Tulyaganova’ya, 17 bin lira tutarında kredi çektiğini söylemesi üzerine tartışmaya başladı.

Rıza Beler, Umıda Tulyaganova’yı acımasızca öldürdü. Daha önce eve sakladığı bir taş ile Tulyaganova’yı öldüren Beler, cinayetin ardından kadının cansız bedenini parçalara ayırdı

Beler, daha sonra bu parçaları çöp poşetine koyarak buzdolabına yerleştirdi.rent a car 34

Komşuları, çiftin tartışma sesleri üzerine polise haber verdi. Kan donduran cinayetin ayrıntıları da bu şekilde ortaya çıktı

Eve gelen polis ekipleri buzdolabında, öldürülen kadının cesedine ait parçalar buldu. Cinayetin faili Rıza Beler ise gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Olay hakkında başlatılan soruşturmada öğrenildiğine göre, Beler ile Tulyaganova arasında uzun süredir devam eden anlaşmazlıklar vardı

rıza beler

Bu nedenle Beler, Tulyaganova öldürmeyi daha önce planlamıştı. Beler’in cinayet planını hayata geçirebilmek için eve bir taş sakladığı öğrenildi.

Rıza Beler, emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf etti

rıza beler

Beler ayrıca, yakalanmamak için kadının cesedini parçalara ayırdığını, bu parçaları belirli aralıklarla dışarıya atmayı planladığını söyledi.

Kaynak: 1

kaynak: listelist