Billur Kalkavan son yolculuğuna uğurlandı

Billur Kalkavan son yolculuğuna uğurlandıBir süredir akciğer kanseriyle savaşım eden ünlü oyuncu ve sunucu Billur Kalkavan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

59 yaşında vefat eden ünlü oyuncu bugün Zincirlikuyu Mezarlığında düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Kalkavan’ın cenaze törenine Nilgün Belgün, Hamdi Alkan, Yeşim Salkım, İlber Ortaylı, Halil Sezai, Necmi Yapıcı, Melis Babadağ ve oldukca sayıda kişi katıldı. Kalkavan’ın oyuncu arkadaşları ve sevenleri göz yaşlarına hakim olamadı.

Yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde kalabalık camiinin dışına kadar taştı. Ünlü oyuncunun sevgilisi Buğra Bahadırlı gözyaşlarına boğulurken, arkadaşları tarafından teselli edildi.

“Çok hususi bir kadını kaybettik”

Kansere yenik düşen oyuncu Billur Kalkavan’ın tekrar kendisi şeklinde oyuncu arkadaşı Nilgün Belgün ise, “Çok özel bir kadını kaybettik. Duruşuyla, tavrıyla, tarzıyla o kadar da değerliydi. 59 oldukça genç bir yaş, tabii ki fazlaca üzülüyoruz ve oldukça canımızı acıttı. Özü lafı bir, dimdik, kimsenin hakkında konuşacak olumsuz bir kelimesi olmadığı bir insandı. İnsan gibi insandı fakat Allah’ın takdiri” ifadelerini kullandı.

Cenaze namazının kılınmasının ardından Billur Kalkavan’ın tabutu sevenleri tarafından cenaze aracına taşındı. Ünlü oyuncunun naaşı gözyaşları arasında toprağa verildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın