BetterBrand’ın yeni hamuru, şirketin değerini 170 milyon doların üzerine çıkardı

rent a car 34

Daha İyi Marka“The Better Bagel”i yaratmasıyla tanınan bir foodtech şirketi, 170 milyon $’lık peşin değerleme ile 6 milyon $’lık A Serisi sermayeyi kapattı.

Şirket, Crunchbase verilerine atıfta bulunarak, artışın kurucu Aimee Yang’ı kurumsal yatırımcılardan 5 milyon doların üzerinde bir A Serisi toplamak ve bu değerlemeye ulaşmak için sadece 150 yalnız kadın kurucu arasına koyduğunu da öne sürüyor.

Yang, TechCrunch’a e-posta yoluyla “Değerlendirme, büyümemizin, ürün farklılaştırmamızın, yenilikçi teknolojimizin ve büyük ölçekli pazar potansiyelimizin bir kombinasyonunu yansıtıyor” dedi. “Hakim olabilmemiz için büyük ölçüde kullanılmayan 10 trilyon doları aşan muazzam bir pazar var. Eşi görülmemiş bir ölçekte ve hızda elde ettiğimiz sonuçlarla, gıdanın geleceğini tasarlama vizyonumuz şimdiden hayata geçiyor – bu noktada en büyük zorluğumuz zamana karşı bir yarış. Markayı oluşturmak ve tüketici talebini karşılamak için mümkün olan en kısa sürede oraya gitmek istiyoruz.”

2021’de kurulan BetterBrand’ın tescilli “tahıl değiştirme” teknolojisi, sizin için daha iyi bir unlu mamuller serisi oluşturmak için GDO’suz ve temiz etiket içeriklerini birleştirir. Örneğin şirket, geleneksel olarak karbonhidrat ağırlıklı simidi, %250 daha fazla protein, %90 daha az karbonhidrat ve ilave şeker içermeyen “The Better Bagel” ile “iki muz diliminin net karbonhidrat eşdeğeri” haline getirdi.

Şirket, son iki yılda yeni simit tatları yarattı ve en son “Pretzel” ve “The Susam”ı piyasaya sürdü. Diğer tatlar arasında “Klasik”, “Her Şey”, “Tarçın” ve “Çikolatalı Parça” yer alır. BetterBrand ayrıca yeni kategorilere giriyor ve Yang, 16 yeni ürünün lansmanıyla bu yılın sonuna kadar SKU sayısını üç katına çıkarmayı bekliyor.

Ürünler tüketicilerin beğenisini topladı. İlk olarak doğrudan tüketiciye yönelik olarak başlayan ürünler, şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde Whole Foods, Sprouts, Fresh Market, Gelson’s ve Bristol Farms dahil 1.000’den fazla mağazada bulunabilir.

BetterBrand Daha İyi Simit

BetterBrand’ın “The Better Bagel” ürün grubu. (İmaj kredisi: BetterBrand)

2021 ile 2022 arasında şirket %800’ün üzerinde büyüme kaydetti ve 2022’nin sonlarında Yang, BetterBrand’ın “raflardaki ilk beş ayımızda yalnızca Whole Foods Market’te 1 milyon dolardan fazla brüt satış elde ettiğini” söyledi.

Şirket, 2022 ile 2023 arasında benzer bir artış görme yolunda ilerliyor, bu nedenle Yang, ek finansman peşinde koşmak için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Yang, “Yatırımcılar sonuçlarımızı görebilir,” dedi. “Raftaki hızlarımız organik olarak en iyi durum tahminlerimizden daha iyi performans gösterdi. Ürün pazarının uygunluğu kanıtlandı ve temel atıldı, bu nedenle ek yenilik ve dağıtım sağlamak için yakıt eklemeye başlamak için iyi bir zamandı.”

A Serisi, şirkete bugüne kadar yaklaşık 10 milyon dolarlık toplam girişim destekli finansman sağlıyor. Verso Capital yeni turu yönetti ve Gaingels Fund, Seven Seven Six, Craft Lane gibi mevcut yatırımcılar ve aralarında Cruise’un kurucusu ve CEO’su Kyle Vogt, Chris Hollod ve Jeff ve Glenne Azoff’un da bulunduğu bir grup bireysel yatırımcı katıldı. Wendy’nin ailesinden mevcut yatırımcılar Sean Thomas ve aktörler Patrick Schwarzenegger ve Emmy Rossum, BetterBrand’ın 2021’deki önceki fon artırmalarının bir parçasıydı.

Yang, bu arada, şirketin büyümeye odaklandığını, bu nedenle fonların Kuzey Amerika ve Avrupa’da yeni pazarlara açılmak ve önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmeye hazır sürekli yenilik ve ürün geliştirme için kullanılacağını söyledi.

Yatırımcılar ayrıca sırada ne olduğunu görmek için sabırsızlanıyor. Kyle Vogt yaptığı yazılı açıklamada, “Aimee Yang inanılmaz bir girişimci ve sağlam bir operatör. Şirketi, daha önce beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için en sevdikleri yiyeceklerden bazılarını bırakmak zorunda kaldığını hissedenler için hayat değiştiren, temiz, işlevsel ürünler sunuyor. Bir parçası olmak heyecan verici bir yolculuk.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın