Balkondan marketin içerisine düştü

Balkondan marketin içerisine düştüOlay, dün gece yarısı Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi’ndeki bir markette meydana geldi.

Bir genç, Esen Peksoy ve evlatlarının işlettiği marketin içine düştü. Ne bulunduğunu anlamış olmayan aile derhal gencin yardımına koşarken, öteki taraftan 112 Acil Çağrı Merkezini aradı. Sağlık ekiplerinin olay yerindeki müdahalesinin peşinden genç, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavisi meydana getirilen otizmli gencin sıhhat durumunun iyi olduğu açıklandı. Gencin Antalya’ya ailesiyle Erzurum’dan tatile geldiği ve konakladığı pansiyonun birinci katında mandalı almak isterken düşmüş olduğu öğrenildi.

Gencin babası, “Oğlum sırtının üstüne düşmüş. Otizm rahatsızlığı vardı. Şanslıyız, daha kötüsü de olabilirdi” dedi. Market sahibi Esin Peksoy ise olayda üzücü bir konum yaşanmamasına sevindiklerini kaydetti.

“Şok oldum”

Marketten ayrıldıktan sonrasında telefonunun çaldığını dile getiren Esin Peksoy, “Çatıdan biri düştü diye aradılar. Videoyu attılar, görüntüyü izleyince şok oldum. Dua ettim, gence bir şey olmamış, Allah korumuş. Ben çıkmışım marketten, olay gerçekleşmiş. Neyse ki olumsuz bir şey değil fakat keşke bu da olmasaydı. Çatımız tamir edilir, mühim olan cana bir şey olmasın” diye konuştu.

Öte taraftan, gencin düştüğü anlamış olur ve daha sonra yaşananlar emniyet kamerasına yansıdı. Görüntülere gencin çatıdan sarkarak marketin içerisine düştüğü ve vatandaşların yardımına koştuğu anlar yansıdı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın