Bakan Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt

Bakan Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na yanıtCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) partisinin grup toplantısının başlamasının ardından toplantıyı bitirerek Adalet Bakanlığı’na yürüdü.

Kılıçdaroğlu’nun Adalet Bakanlığı önüne yürümesini değerlendiren Adalet Bakanı Bozdağ, “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu,bu sabah da Adalet Bakanlığına yürüdü. Sayın Kılıçdaroğlu Adalet Bakanlığından buluşma istemedi. Eğer buluşma istemiş olsaydı kendisine buluşma verirdim. Randevusuz geldiği biçimde görüşmek isteseydi, kendisiyle tekrar görüşürdüm. Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı ile müzakere yerine basın açıklaması ile yetindi. Canı sağ olsun. Biz, memleketimizin her meselesini Türkiye’nin ikinci büyük partisinin Genel Başkanıyla her daim görüşmeye ve konuşmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

“Adalet Bakanlığı olan sona eren ile alakalı sessiz kalmadı” diyen Bakan Bozdağ şöyleki devam etti:

“Ama açık ki Kılıçdaroğlu’na doğru bilgi aktarılmıyor. O yüzden yaptığım açıklamayı bir de buradan yazayım. Çocuğun cinsel istismarı; din, ahlak, hukuk ve kültür dahil ne kadar mukaddes değerimiz varsa hepsini çiğnemektir. Çocuğun cinsel istismarı, bir insanlık suçudur. Mağdure, Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuş, Cumhuriyet Başsavcılığı tahkikat açmış, lüzumlu tahkikatı yapmış, iddianame hazırlamış ve mahkemeye sunmuş, mahkeme iddianameyi kabul etmiş ve yargılama sürecini başlatmıştır. Yargılama süreci, kanunlarımızın öngördüğü usulde devam ediyor. Yargılama sonucunda maddi hakikat, ortaya çıkacaktır. Yargıya güvenelim, yargılama sonucunu bekleyelim. Yargılama sonucunda hak da hakkaniyet de yerini bulacaktır.”

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın