Avrupa sigorta teknolojisi, girişim verilerinin tam olarak ayrıntı vermediği gücünü gösteriyor

eğer sadece Yakın zamanda halka açılan izlenen Amerikan sigorta teknolojisi şirketleri, insurtech’in başarısızlık çağında olduğunu düşünebilirsiniz.

Neyse ki, bu doğru değil.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Gördük bu haftanın başlarında halka açık sigorta teknolojisi şirketlerinin düşen değerlemelerinin, kategorideki risk sermayesi ilgisindeki düşüşle nasıl aynı zamana denk geldiği.

TechCrunch+'a abone olunSonuç olarak, sektördeki geç aşamadaki girişimler için finansman ortamı zor oldu, ancak yeni nesil girişimler hakkında pek çok iyimserlik var.

rent a car 34

Bununla birlikte, ABD’nin küresel insurtech pazarındaki verileri büyük ölçüde çarpıttığını belirtmekte fayda var. Dünya çapında insurtech girişimlerine yatırılan 2,4 milyar doların yarısı veya 1,2 milyar doları, ABD şirketlerine gitti. Dealroom’dan gelen veriler. Bu nedenle, bölgesel sonuçlar daha fazla dikkatimizi hak ediyor.

Bu sabah, insurtech’in AB’de ne durumda olduğuna bakıyoruz. Bir yatırımcı olan Stanislas Lot tarafından toplanan verilere göre, birkaç Avrupa sigorta teknolojisi girişiminin performansını da kontrol edeceğiz. su perisi. Çalışmak!

Avrupa nerede duruyor?

ABD sigorta teknolojisi piyasası, dünyanın en büyük risk piyasası olduğu için, şaşırtıcı olmayan, risk yatırımı için dünyanın en büyüğüdür. Yine de Avrupa, Dealroom’a göre ‘Asya’nın Geri Kalanı’ olarak gruplandırılmış bir grup ülkenin ardından üçüncü sırada yer alarak çok kötü durumda değil.

2023’te şimdiye kadar, Avrupa’nın sigorta teknolojisi girişimleri bir yıl öncesine göre %33 daha az, 341 milyon dolar topladı. Bu düşüş aslında dünya çapında (%23 düşüş), Amerika Birleşik Devletleri’nde (%22 düşüş) ve Güneydoğu Asya’da (%5 düşüş) gördüğümüzden daha keskin. Dikkate değer bir şekilde, yalnızca “Asya’nın Geri Kalanı” grubu herhangi bir büyüme kaydetti (%58).


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın