‘Avatar: The Way of Water’ Tüm Zamanların En Çok Gişe Yapan Üçüncü Filmi Oldu – Dünyadan Haber

Hafta sonu, 20th Century Studios ve Lightstorm Entertainment Productions Avatar: Suyun Yolu—dört Akademi Ödülüne aday gösterildi®, En İyi Film dahil—dünya çapında tüm zamanların en çok hasılat yapan üçüncü filmi oldu. Bugüne kadar kazanılan 2.243,2 milyon dolarla film geçti titanik (Bugüne kadar dünya çapında 2.242,8 milyon dolar). Film, 10. hafta sonundan sonra küresel olarak yurt içinde tahmini 657 milyon dolar ve uluslararası olarak 1.586 milyon dolar hasılat elde etti. Avatar: Suyun Yolu ayrıca geçti Jura Dünyası yurt içinde tüm zamanların en çok hasılat yapan dokuzuncu filmi olmak.

Yönetmen James Cameron, tüm zamanların en çok hasılat yapan dört küresel filminden üçüne sahiptir. avatarı (No. 1), Avatar: Suyun Yolu (No. 3) ve titanik (4 numara).

Avatar: Suyun YoluBaşrollerini Sam Worthington, Zoe Saldaña, Sigourney Weaver, Stephen Lang ve Kate Winslet’in paylaştığı film aynı zamanda Fransa, Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Macaristan, Letonya, Lübnan, Litvanya, Norveç, Portekiz, Romanya, Slovenya, Slovakya, Türkiye, BAE, Kamboçya, Moğolistan, Yeni Zelanda, Kolombiya ve Porto Riko.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın