Atlanta Belediye Başkanı Andre Dickens, teknoloji şirketlerinin neden şehre taşındığını açıklıyor

Atlanta Belediye Başkanı Andre Dickens, şehre adanmış ilk TechCrunch Live etkinliğimizi açmamıza yardımcı olmak için TechCrunch ile bir araya geldi ve hızla büyüyen teknoloji manzarası hakkında bizimle konuştu.

Atlanta, fintech ve SaaS dahil olmak üzere birçok hareketli sektöre ev sahipliği yapıyor ve aynı zamanda şehirdeki girişimleri desteklemek isteyen birçok yatırımcı için de bir yer. Şehrin bazı tanınmış tek boynuzlu atları arasında Calendy, FullStory ve Kabbage bulunur. Atlanta girişimleri yaklaşık 1,65 milyar dolar topladı, Pitchbook’a göre, son yıllarda şehre tahsis edilen en yüksek ikinci fon miktarı. Bununla, Atlanta Hawks ve plak şirketi Quality Control’ün bile neden fon ve yatırım portföyleri oluşturduğu mantıklı.

Dickens, Atlanta’da doğup büyüdü ve belediye başkanı olmadan önce geniş bir teknoloji geçmişine sahipti. Taşınan tüm şirketlere hafifçe başını sallamadan önce “Bu şehrin çekiciliği olan güneydeki bir mücevherden şimdi uluslararası bir şehre, teknoloji ekosisteminin merkez üslerinden birine dönüşmesini izlemenin olağanüstü olduğunu” söyledi: Microsoft, Porsche, birkaç isim.

Austin ve özellikle San Fransisco gibi diğer teknoloji merkezlerine kıyasla kültür, iş üretkenliği, kolay seyahat ve düşük yaşam maliyeti nedeniyle insanların Atlanta’ya ilgi duyduğunu söyledi. Georgia Tech’e ve tarihsel olarak Siyahi kolejlere ve Morehouse ve Spelman gibi üniversitelere ev sahipliği yaptığı gibi, şehir aynı zamanda yetenek için doğal bir boru hattıdır.

“Şirketler, tüm bu büyük yeteneklere erişebildikleri için buraya geliyorlar” diye devam etti. “Teknolojideki büyüme tam da bu yetenek sayesinde oluyor.”

Atlanta’ya taşınmak isteyen yetenekler için bir gerilim kaynağı, şehrin tarihsel olarak kırmızı Georgia eyaletinde politik olarak liberal mavi olması olabilir. Bu, örneğin kadın sağlığını etkileyen büyük bir politika değişikliği uygulandığında, mavi balonun kurucuları bu tür değişikliklerden korumaya yetmeyebileceği anlamına gelir. Bununla birlikte Dickens, değişimin belki de cephede olduğunu söyledi: Georgia, Biden’a oy verdi ve iki Demokrat, Raphael Warnock ve Jon Ossoff’u Senato’ya koydu. Bunun, şehri siyasi eğilimlerinde mora çevirdiğini, bunun devlet ve dolayısıyla şehir için iyiye işaret olduğunu söyledi.

“Bizi tüm siyasi tartışmaların merkezinde tutuyor” diye devam etti. “Cumhuriyetçiler, Demokratlar, aksi halde millet Atlanta’da iş yapmak istiyor; millet Gürcistan’da iş yapmak istiyor.

Dicken, ana ilgi alanlarından birinin, özellikle kuşaksal yoksulluğun üstesinden gelmek isteyenler olmak üzere, daha fazla insanın teknoloji sektörüne girmesi için eşitlik ve fırsatlar sağlamak olduğunu söyledi. Örneğin, şehrin sadece dört yıllık derecelerden ziyade teknoloji sertifikasını teşvik etmeye odaklandığını söyledi. Ayrıca şehre taşınan şirketlerin oradaki yetenek ve kaynakları kullandığından emin olmak istiyor.

Bununla birlikte, Atlanta büyüdükçe, yaşam maliyetlerinin fırladığı ve mavi yakalı işçileri fiyatlandırdığı yerde kendi başarısının kurbanı olma olasılığı da var. Dickens, şehrin, şehrin eski sakinlerini etkilemeyen dengeli bir büyüme istediğini söyledi. Bunu yapmasının bir yolu da şehirde inşaat yapmak isteyen kurumlara beklentilerinin ne olduğunu açıkça söylemek. “Yerel bir işe alma planınız yoksa, şirketinizin buraya gelmesi için herhangi bir teşviki imzalayamam” dedi.

Röportajı tamamlamak için Twitter’dan sorular sordum. Bir kadın ücretsiz ortak çalışma alanlarının mevcudiyetini sordu ve belediye başkanı buna araştırmaya değer yanıtını verdi. Seyircilerin son sorusu ünlü hakkındaydı. Atlanta su çocukları yol kenarlarında durup arabalarla insanlara su satanlar.

“Sokaktaki çocukları erken teknoloji programlarına dönüştürme çabaları hakkında herhangi bir düşünce var mı?” seyirci sordu.

Dickens, “Aslında öyle,” dedi. Çocukların doğal iş liderleri olarak becerilerini geliştirebilmeleri için şehrin onları girişimci programlarına yerleştirmek için çalıştığını söyledi. Belediye başkanı, “Yaralanabilecekleri için hemen su satmalarını sağlayamayız,” dedi ve onları yetenek hattına sokmak için çalıştıklarını da sözlerine ekledi. “Onu 10 kere yapmak istiyoruz.”

Atlanta City Spotlight’ımızın bir parçası olarak panelin tamamını BURADAN izleyin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın