Apple Watch Series 8 tanıtıldı: Şimdi ısı sensörü varApple Watch Series 8, Apple’ın “Far Out” etkinliğinde gözler önüne çıkan ilk ürün oldu. Apple yeni bir sıcaklık sensörü barındıran akıllı saatini “kadın sağlığına verdiği önemi daha da yukarıya taşıyan bir aygıt” olarak tanımlıyor.

Apple Watch Series 8’de dikkat çeken bir diğer yenilik ise iki yeni hareket sensörünün varlığı oluyor. Bu sensörler kullananların ciddi bir araba kazası geçirip geçirmediğini algılayabiliyor.

Apple’dan verilen bilgiye göre; Watch Series 8, 0.1 santigrat derecelik ısı değişikliklerini bile tespit edebiliyor. Vücut sıcaklığını gece boyunca ölçebilen Watch Series 8, kadınlara yumurtlama dönemleriyle alakalı daha fazla bilgi sunacak. Böylelikle kadınlar tane döngülerini de daha ayrıntılı halde takip edebilecek.

Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Apple Watch Series 7, daha önceki modellere kıyasla daha büyük ekranlarla gelmişti. Buna ayrıca; kullanıcılara daha hızlı şarj, geliştirilmiş dayanıklılık ve yeni renk seçenekleri gibi başka yenilikler de sunulmuştu.

Apple Watch Series 8’in karşısında çok fazla sayıda rakip bulunuyor. Fitbit yeni zeki saatlerini bir müddet önce gözler önüne çıkarmıştı. Garmin’in en yeni akıllı saatleri araştırmalarda çok iyi puanlar alıyor. Google Pixel Watch ve Samsung Galaxy 5 serisi parlak zeka saatler doğrudan iPhone sahiplerine hitap etmese de, Apple’ın zeki saatinin Android yanındaki rakiplerine karşı gösterdiği performans daima merak ediliyor.

Detaylar geliyor…

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın