Apple Rusya’nın en popüler sosyal ağını App Store’dan çıkardı

Apple Rusya’nın en popüler sosyal ağını App Store’dan çıkardıApple Rusya’nın en büyük toplumsal ağı VKontakte’yi veya yaygın kullanılan kısaltmasıyla VK’yı uygulama mağazası App Store’dan çıkardı. VK’nın geliştiricisi tarafından hazırlanan diğer uygulamalar da aynı akıbete uğradı.

App Store’da milyonlarca kez indirilen VKontakte’nin mağazadan neden kaldırıldığı mevzusunda henüz somut bir malumat verilmiş değil. VKontakte tarafından The Verge sitesine gönderilen açıklamada bu konum doğrulanırken; Mail.Ru, VK Music ve Youla gibi uygulamaların da App Store’dan çıkarıldı.

VK, uygulamayı iPhone’larına indirenlerin daha ilkin olduğu gibi kullanmaya devam edebileceğini belirtti. Ancak kullananların tatbik içi ödemeler ve bildirimler mevzusunda sorun yaşayabileceği hatırlatıldı. Açıklamada sosyal ağa mobil tarayıcıdan erişimde bir sıkıntı olmadığının da altı çizildi.

Rusya’daki ilk kurumsal ofisini şubat ayında açan Apple, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin arkasından mart ayında ülkedeki çevrimiçi ürün satışlarını durdurmuştu. Ancak ülkede Apple’ın yeni iPhone 14’lerini operatörler aracılığıyla satın almak olası.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın