Apple Breaking Bad ve Better Call Saul’un yaratıcısıyla anlaştı

Apple Breaking Bad ve Better Call Saul’un yaratıcısıyla anlaştıApple Breaking Bad ve Better Call Saul şeklinde popüler dizilerin arkasındaki isim olan Vince Gilligan ile anlaştı. Gilligan yeni dizisini Cupertino merkezli firmanın çevrimiçi içerik platformu Apple TV Plus için hazırlayacak.

Henüz adı açıklanmayan projenin ilk iki sezonu için anlaşma sağlanmış durumda. Dizinin başrolünde ise Better Call Saul’da canlandırdığı Kim Wexler karakteriyle Emmy’ye aday gösterilen Rhea Seehorn izleyicilerin karşısına çıkacak.

Dizinin yapımcılığını Gilligan’ın şirketi High Bridge Productions ve Sony Pictures Television üstlenecek. Gilligan dizinin baş yapımcılığını da meydana getirecek ve yürütücü yapımcılardan biri olarak da ismi jenerikte görünecek.

Apple’ın Gilligan’ın yeni dizisinin haklarını kıyasıya bir rekabet sonucunda almış olduğu belirtildi. Diziyle en az sekiz platform veya TV kanalının üstlendiği söyleniyor. Deadline’ın haberine bakılırsa, dizinin bir bölümünün bütçesi 13.5 ila 15 milyon dolar içinde değişecek. Apple’ın kaç bölüm istediği şu an için bilinmiyor.

Dizinin konusu henüz bilinmese de, Gilligan’ın açıklaması Breaking Bad evreninde geçmeyeceğini gösteriyor: “15 yılın peşinden anti kahramanları yazmaya birazcık ara verme zamanının geldiğini düşünüyorum.. Ve kim muhteşem Rhea Seehorn’dan daha iyi bir kahraman olabilir ki? Başrolde olmasının üzerinden uzun vakit geçti ve onunla çalışacağım için oldukça heyecanlıyım.”

Seehorn da Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda çok heyecanlı bulunduğunu, hislerini anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini ve kalbinin patlamak suretiyle bulunduğunu belirtti.

Apple Breaking Bad ve Better Call Saul şeklinde başarısını kanıtlamış dizilerin yaratıcısıyla anlaşarak Apple TV Plus platformuna verdiği önemi bir kere daha gösteriyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın