Apple Breaking Bad ve Better Call Saul’un yaratıcısıyla anlaştı

Apple Breaking Bad ve Better Call Saul’un yaratıcısıyla anlaştıApple Breaking Bad ve Better Call Saul gibi popüler dizilerin arkasındaki isim olan Vince Gilligan ile anlaştı. Gilligan yeni dizisini Cupertino merkezli firmanın çevrimiçi içerik platformu Apple TV Plus için hazırlayacak.

Henüz adı açıklanmayan projenin ilk iki sezonu için antak kalma sağlanmış durumda. Dizinin başrolünde ise Better Call Saul’da canlandırdığı Kim Wexler karakteriyle Emmy’ye aday yayınlanan Rhea Seehorn izleyicilerin karşısına çıkacak.

Dizinin yapımcılığını Gilligan’ın şirketi High Bridge Productions ve Sony Pictures Television üstlenecek. Gilligan dizinin baş yapımcılığını da meydana getirecek ve yürütücü yapımcılardan biri olarak da ismi jenerikte görünecek.

Apple’ın Gilligan’ın yeni dizisinin haklarını kıyasıya bir rekabet cevabında aldığı açıklandı. Diziyle en az sekiz platform veya TV kanalının üstlendiği söyleniyor. Deadline’ın haberine gore, dizinin bir bölümünün bütçesi 13.5 ila 15 milyon dolar arasında değişecek. Apple’ın kaç bölüm istediği şu an için bilinmiyor.

Dizinin konusu henüz bilinmese de, Gilligan’ın açıklaması Breaking Bad evreninde geçmeyeceğini gösteriyor: “15 yılın ardından anti kahramanları yazmaya birazcık ara verme zamanının geldiğini düşünüyorum.. Ve kim görkemli Rhea Seehorn’dan daha iyi bir kahraman olabilir ki? Başrolde olmasının üstünden uzun vakit geçti ve onunla çalışacağım için oldukca heyecanlıyım.”

Seehorn da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda çok heyecanlı bulunduğunu, hislerini anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini ve kalbinin patlamak üzere olduğunu belirtti.

Apple Breaking Bad ve Better Call Saul benzer biçimde başarısını kanıtlamış dizilerin yaratıcısıyla anlaşarak Apple TV Plus platformuna verdiği önemi bir defa daha gösteriyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın