Apple, Apple TV+ içeriğini tüm abonelere ulaştırmak için Canal+ ile iş birliği yapıyor

elma var imzalı ile çok yıllı bir anlaşma kanal+, önde gelen bir Fransız premium televizyon kanalı ve akış hizmeti. 20 Nisan’dan itibaren, Fransa ve diğer bazı Avrupa ülkelerindeki mevcut ve gelecekteki tüm Canal+ aboneleri, Apple TV+ içeriğini hiçbir ek ücret ödemeden yayınlayabilecek.

Canal+ tekliflerinde yalnızca Apple TV+’ı bir araya getirmediği için bu tuhaf bir anlaşma. Operatör anlaşmaları gibi çalışmıyor – telekom şirketleri genellikle en pahalı abonelik planlarıyla birkaç aylık Apple TV+, Disney+ veya Netflix sunuyor.

Bunun yerine, Apple TV+ içeriği doğrudan Canal+ uygulamasında (myCanal) kullanılabilecektir. Hatta ‘The Morning Show’, ‘Foundation’ ve ‘Téhéran’ gibi bazı programlar, hala canlı TV izleyenler için Canal+’ın premium TV kanallarında yayınlanacak.

Twitter’da, Canal+ diyor abonelerinin Apple TV uygulamasından Apple TV+’a erişemeyeceğini. Bu yine de ayrı bir abonelik gerektirecek – ancak insanların zaten farklı bir uygulamada yayınlayabildikleri içeriğe erişmek için neden ödeme yaptıklarını anlamıyorum.

İçinde Variety ile röportajApple’ın hizmetlerden sorumlu kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue, bunun yalnızca Fransa’da Apple TV+’ı desteklemek için yapılan geçici bir anlaşma olmadığını söyledi. “Bu bir promosyon değil ve tek seferlik bir şey değil. Cue, Variety’ye verdiği demeçte, bu uzun yıllara dayanan bir şey ve umarım sonsuza kadar aklımda kalan bir şeydir.

Ancak duyurunun zamanlaması ilginç. Apple TV+, 2019’dan beri mevcuttur ve tahmini 25 milyon ücretli aboneye sahip olmak. Ancak Apple’ın kendi ülkesi dışında bir ton abone çekmeyi başardığı belli değil. Netflix’in aksine, hizmette çok fazla uluslararası içerik bulunmuyor. Apple yakın zamanda ilk Fransız TV programı ‘Liaison’u başlattı ve bir Fransız-Japon dizisi 21 Nisan’da prömiyer yapacak.

Canal+ gibi yerel bir oyuncuyla ortaklık kuran Apple, çok daha geniş bir kitleye ulaşabilecek. Canal+ yalnızca Fransa’da 9,5 milyon abone. Canal+ birçok Avrupa ve Afrika ülkesinde de mevcuttur. Toplamda 25 milyondan fazla ücretli abonesi bulunmaktadır.

Canal+ ve Apple bir süredir birbirlerini tanıyorlar. 2020’de Bloomberg’de bildirildi bazı video uygulamalarının standart uygulama içi satın alma ücretlerini ödemeden Apple platformlarında gösteri satabilmesi. Apple, hesaplarıyla ilişkilendirilmiş bir ödeme yöntemi varsa Amazon Prime Video, Canal+ ve Altice One’daki ödemelerde %30 kesinti yapmaz.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın