Anneleri tarafından kaçırılan çocuklar babalarına kavuştuDenizli’nin Çal ilçesinde yaşayan Halil E.’den (48) boşanan yabancı uyruklu eşi Fatema E. (25), sevgilisiyle birlikte yaptığı akıl almaz plan ile 6 yaşındaki oğlu Y.E. Ve 4 yaşındaki kızı M.S.E.’yi Ankara’ya fidye almak için götürdü. Eve geri vardığında çocuklarını göremeyen ve ondan sonra bir şüphelinin kendisini arayarak, “Çocuklarının yerini biliyorum. Eski eşinin bana 5 bin TL borcu var. Onu ödersen evlatları sana teslim ederim” demesi üzerine baba Halil E. Ihbarda bulunmuş oldu.

İhbar sonrası JASAT ekipleri film gibi operasyonla öz anneleri tarafınca alıkoyulan iki evladı Ankara’da saklandıkları bağ evinde bulunmuş oldu. Çocuklarla beraber yakalanarak gözaltına alınıp Denizli’ye getirilen anne Fatema E. Ve suç ortağı olan sevgilisi Halid E. (25), ifade işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi. Yapılan araştırmada annenin Denizli’ye gelmiş olarak çocuklarını alıp Ankara’ya götürdüğü ve erkek arkadaşının eski eşini arayarak fidye istediği ortaya çıktı.

Ankara Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce koruma dibine alınan iki kardeş, JASAT ekiplerince işlemlerinin tamamlanması arkasından babalarının yanına getirildi. Babaları karşılarında görür görmez büyük bir sevinç yaşayan çocuklar, hızla koşarak babalarına sarıldı.

“Çocuklarıma mukabil para istedi”

JASAT’ın hızlı faaliyetlerinden dolayı çocuklarına kavuştuğunu söyleyen baba Halil E, “Eski eşim çocuklarımı vermeyi istek etmediğini söylemiş oldu. Bende ‘tamam’ dedim ve Denizli’ye geldi. Bende bahçeye üzüm toplamaya gittiğim. Saat 12.00’da geri döndüm ve sonrasında çocuklarımın evde olmadığını ayrım ettim. Çocuklarımın kaçırıldığını anladım, hemen sonra biri beni aradı ve çocuklarıma karşılık para istedi. Bende jandarmaya gittim. Jandarma titiz bir iz sürerek Ankara’ya gitti. Ankara’da yakaladılar. Denizli JASAT kadrosuna fazlaca teşekkür ediyorum” dedi.
Sevgilisinin eski eşinden fidye isteyen Halid E.’nin ‘Tasarlayarak öldürme’ suçundan kaydı olduğu ortaya çıktı.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın