Almanya’nın drone teslimatı girişimi Wingcopter, EIB’den 44 milyon dolar daha artırdı

Kanat helikopteriÖncelikli olarak uzak bölgelere ilaç ve diğer malların teslimatı için kullanılan teslimat drone’ları dünyasında adından söz ettiren Almanya’dan bir girişim olan , işini genişletmek için biraz daha finansman topladı. Avrupa Yatırım Bankası, girişime 40 milyon € (44 milyon $’a yakın) koyuyor ve bunu iki alanda kullanacağı fonu sağlıyor: donanım hattını daha da geliştirmek; ve insansız hava aracı filosuyla demirlemiş lojistik ve teslimat hizmetlerinde yeni bir iş başlatmak.

Finansman, “yarı öz sermaye” olarak tanımlanıyor ve bu, AYB tarafından benimsenen yaygın bir yaklaşım (diğer örnekler Burada Ve Burada) bu, fonlamanın bir kısmının özkaynak olarak ve geri kalanının risk kredisi olarak gelmesini içerir. Wingcopter’ın CEO’su ve kurucu ortağı Tom Plümmer, bir röportajda ikisinin de oranlarını açıklamadı. Planın, gelecek yıl veya piyasalar ne zaman dönerse dönsün önemli bir B Serisi yükseltmek olduğunu söyledi.

Şimdilik, bu son infüzyon, Wingcopter tarafından toplanan toplamı 100 milyon Euro’ya getiriyor ve bu da destekleniyor. iki öncesi bağış toplamak perakende devi REWE, Xplorer Capital, Japon ITOCHU ve Uber’den Garrett Camp tarafından başlatılan yatırım şirketi Expa gibi stratejik ve finansal destekçilerin bir karışımı tarafından.

Ve Wingcopter’ın önceki değerlendirmesini iki katından fazla artırıyor – bu rakamı da ifşa etmiyor. Ancak ABD’deki daha büyük muadili Zipline’ın geçen ay arttığını düşünürseniz 4.2 milyar $ değerinde 330 milyon $Wingcopter pazardaki fırsatı açıkça görüyor ve şu anda muhtemelen olduğu yerde toplam miktarın yalnızca onda birini artırdığı göz önüne alındığında.

Görsel Kaynakları: Kanat helikopteri

Wingcopter’in yükselişi, genel olarak daha geniş dikey kalkış ve iniş alanında önemli bir anda geliyor. Zipline’ın sadece bir hafta önce yaptığı zama ek olarak, bir hava taksisi işi geliştirmekte olan VTOL işletmesi Lilium, ifşa Tencent’ten şimdiye kadar taahhüt edilen 100 milyon $ ile 250 milyon $ daha topladığını.

Ancak günümüzün daha riskli mali sularında, Wingcopter gibi şirketlerin hava taksi işletmelerinde olmayan bir özelliği var: küçük de olsa aktif konuşlandırmalar. Şirket, ilaçları ulaşılması zor bölgelere ulaştırmasına yardımcı olmak için Malavi’de Unicef ​​ile birlikte çalışıyor ve planı, bu hizmeti daha fazla coğrafyaya ve daha fazla ortaklıkla genişletmek.

Zipline gibi Wingcopter, çabalarının çoğunu gelişmekte olan Afrika bölgesine ve çok özel kullanım durumlarına odakladı.

Şirket, Avrupa’da pilotları ve nihayetinde hizmetleri başlatmak için hâlâ düzenleyici izni beklerken, Alman hükümetinin Wingcopter’in insansız hava araçlarının Ukrayna’ya yardım için gönderilen insansız hava aracı filosunun bir parçasını oluşturmaya yardım edip edemeyeceğini görmek için kendisine başvurduğunu söyledi. Rusya’ya karşı savunması ile.

Wingcopter reddetti: Şirketin, dronlarının savaş durumlarında asla kullanılmamasını taahhüt ettiğini söyledi. Ancak bu, çatışmalar sona erdiğinde ve Ukrayna yeniden yapılanmaya daha fazla odaklandığında, onları potansiyel olarak bir noktada malları teslim etmek için kullanacaklarını da göz ardı etmeyecektir.

Bu arada plan, iş geliştirmeyi Afrika’nın yanı sıra Asya ve Latin Amerika da dahil olmak üzere diğer gelişmekte olan bölgelere genişletmek olacak. İşte burada hizmet unsuru devreye giriyor. Açık olmak gerekirse, Wingcopter şimdiye kadar olduğu gibi insansız hava araçları geliştirmeye ve bireysel kuruluşlara satmaya devam edecek. Plümmer, kanatlarda hidrojenle çalışan bir model olduğunu ve şu anda pille çalışan modellere kıyasla uçağının menzilini beş kat artıracağını söyledi. “Frankfurt’tan Berlin’e tek şarjla yapacağız” dedi.

Ancak daha gerçekçi olarak, Wingcraft’ın modellerinin birim maliyeti, onları kullanma olasılığı en yüksek olabilecek kuruluş türleri için tipik olarak çok yüksek olmaya devam ediyor ve bu nedenle, yeni kurulan şirketin aynı zamanda hizmet sağlamanın yollarını da arayacak olmasının nedeni bu. bunun yerine kiralayacağı filolar.

Şu anda Unicef ​​ile çalışan Wingcopter, SAP gibi üçüncü taraflardan ERP yazılımlarının yanı sıra kendi cihazlarında kendi tescilli yazılımlarının bir karışımını kullanıyor. Ancak plan, bu hizmeti yönetmek ve filosuyla ve teslimatın diğer ayakları için kullanılması mantıklı olabilecek diğer tüm cihazlarla çalışmak için kendi lojistik ve teslimat arka ucunu oluşturmaktır.

Mevcut drone yazılımımızı tasarlayacağımız bir lojistik sisteme entegre edeceğiz ve siparişleri takip edeceğiz” dedi. Kısmen bu yüzden Garrett [Camp] bizimle ilgilendi. Ama evet, bir lojistik sağlayıcı olarak platformdan bağımsız ve açık olmamız gerekecek. En iyi lojistik hizmetini oluşturmak istiyoruz, bu nedenle hava ve kara araçlarının bir kombinasyonuna bakıyoruz ve sadece bir drone şirketi olabileceğimizden daha fazla ortaklığa açığız.”

AYB’nin görevinin bir kısmı, bölgenin teknoloji endüstrisini ilerletmek için Avrupa’dan gelecek vaat eden girişimleri finanse etmek, ancak diğer bir kısmı da, dronların kullanımı sadece azaltmakla kalmayıp aynı zamanda bölgenin ekolojik zorunluluklarını ilerleten projelere yatırım yapmaktır. trafik miktarını ve teslimat araçlarından kaynaklanan emisyonları azaltmakla kalmaz, aynı zamanda Wingcopter’ın şu anda geliştirilmekte olan hidrojenle çalışan modelinde olduğu gibi daha temiz enerji sistemleri oluşturmak için yapılan çalışmaları ilerletir.

Avrupa şu anda temiz teknolojide dünya lideri ve bu liderliği korumak için çok çalışmalıyız. Almanya’dan sorumlu EIB Başkan Yardımcısı Ambroise Fayolle yaptığı açıklamada, Wingcopter gibi küresel erişime sahip Avrupalı ​​temiz teknoloji öncülerini desteklemek misyonumuzun merkezinde yer alıyor. “Elektrikli kargo insansız hava araçları, sürdürülebilir ulaşım ve lojistiğin geleceği için önemli bir dikey segment. Bu yatırım, doğayı korurken Avrupa Birliği’nde büyüyen ve gelişmiş yeşil teknoloji işletmeleri kuran, teknolojik rekabet gücümüzü güçlendiren, yüksek vasıflı işler yaratan ve yeni pazarlar açan girişimcileri destekleme taahhüdümüzün altını çiziyor. Bu Avrupa başarı öyküsünü desteklemekten gurur duyuyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın