AI, yaratıcı remixlemeyi icat etmedi

rent a car 34

Ve muhtemelen gerçekten yaratıcı işleri ortadan kaldırmayacaktır.

Geç 1950’ler ve 1960’ların başında, bir grup sanatçı ve yazar, Paris’te, daha sonra The House olarak bilinen köhne bir otelde kaldılar. Beat Otel. Birbirlerine olan yakınlıkları, inanılmaz derecede yaratıcı bir sanatsal çapraz tozlaşma üretti. Orada yaşayan Beat kuşağı yaratıcıları uyuşturucu, seks ve yaratıcılıkla deneyler yapıyor ve daha sonra gelen karşı kültür devrimi için zemin hazırlıyorlardı.

Otelde yaşayan bir sanatçı, Brion Gysinkim buldu kesimler denen bir fikir, kitapları veya süreli yayınları hassas bir maket bıçağıyla kesip bir kağıda yapıştırdığı ve tamamen farklı bir şey ürettiği yer. Yazar Barry Miles’ın 2000 tarihli “The Beat Hotel” adlı kitabında yazdığına göre, çalışmalarını kesip yeniden kullandığı insanlar, özenle hazırlanmış sözlerinin bu şekilde yeniden kullanılmasından bazen rahatsız oluyorlardı.

Bugün benzer bir dinamiği, üretken yapay zekanın kullanımıyla sanat eserlerinin ve kelimelerin başka amaçlarla kullanılmasıyla iş başında görebilirsiniz. Benzer bir şekilde, tıpkı 1960’ların karşı kültürünün şafağında Gysin’in çalışmalarının yarattığı gibi, sanatçılar ve yeni nesil yaratıcılar arasında bir gerilim yarattı.

Zaman sizin tarafınızda

Adobe’nin baş strateji sorumlusu Scott Belsky, şirkete geldiğinde satın alındı Behance’i 2012’de 150 milyon dolara satın aldı. 2019 yılında, şirket Moodboard’ları tanıttı, sanatçıların nihayetinde yaratacakları şey için sanatsal ilhamlar toplayabilecekleri bir yer. Fikir, sanatçılara fikirleri hakkında düşünmeleri için bir başlangıç ​​noktası vermekti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın