Adyen ve Affirm mezunları tarafından kurulan Ansa, tüccarların müşterileri için sanal cüzdanlar oluşturmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Sık kullandığınız işletmelerde mal ve hizmetler için ödeme yapmak üzere bir dijital cüzdan yükleme ve ardından bu satın alımlar için ödüller kazanma olanağına sahip olmak, uygun ve iyi, ödüllendirici olacaktır.

Ancak şu an itibariyle, Starbucks gibi perakende devleri dışında çok az tüccar bu yeteneği sunuyor.

Ansa, bugün gizlilikten doğan ve bunu değiştirmek isteyen bir girişim.

Geçen yıl eski Adyen yöneticisi Sophia Goldberg ve eski Affirm yazılım mühendisi JT Cho tarafından kurulan San Francisco merkezli Ansa, işletmelerin küçük ödemeleri işleme koymalarına ve yüksek kredi kartı ücretlerini daha küçük ödemeler için dengelemelerine yardımcı olmak için beyaz etiketli bir dijital cüzdan altyapısı olarak tanımladığı şeyi inşa ediyor. işlemler.

Veya Goldberg’in tanımladığı gibi, Ansa herhangi bir tüccarın markalı bir esnek ödeme aracı başlatmasına izin vermek için bir “hizmet olarak cüzdan” veya yerleşik müşteri bakiyeleri oluşturuyor.

TechCrunch’a “Bu, Starbucks uygulama içi ödeme deneyimi gibi tüketici ön ödemesi gibi görünebilir veya satıcının teşviklerle fon sağlaması olabilir” dedi. “Bunun nedeni, maliyetleri gerçekten azaltabilmesi ve aynı zamanda sadakati artırabilmesidir.”

İlk müşteriler, hızlı servis restoranları (QSR’ler) ve kafelerdir, ancak kurucuların bir gün hedefi kurumsal müşterilere de hizmet etmektir.

yazan Goldberg Küresel Ödemeler İçin Saha Rehberi ve daha önce kampanyası sırasında Hillary Clinton’ın finans ekibinde yer aldı ve Ansa’yı kısmen “bugün ABD’de ödemelerde esnek olmama” olarak tanımladığı şey yüzünden kurmaya çalıştığını söyledi.

“Özellikle yaratıcı ekonominin en parlak döneminde, bazı şirketlerin harika para kazanma deneyimleri başlatmadığını gördüm ve bu küçük işlemler için platformunuzda kapalı döngü bir cüzdan olması gerektiğini bildiğinizi düşündüm, o zaman kurtulabilirsiniz. Bugün ödemelerin kart maliyeti ile giriş engellerinden” dedi. “En sadık müşterileriniz size en pahalıya mal olmamalı.”

Peki, ön ödeme teklif etmek satıcılar için para tasarrufuna nasıl yardımcı olur? Tüccarlar, herhangi bir kredi veya banka kartı satın alımı için takas ücreti ödemenin yanı sıra, her işlem için başka ücretler de öderler. Goldberg, özellikle mikro ödemeler için kart ücretlerinin işlemin yüzde 12,5’inden fazlasını temsil edebileceğini belirtiyor. Ancak bir tüketici ön ödeme yaparsa, genel olarak daha az işlem yapıyor demektir. Bu, bir tüccarın Goldberg’in “alışılmış kullanım, düşük işlem” (veya HULT) olarak adlandırdığı müşteriler tarafından yapılan işlemlerde daha düşük ücretler ödediği anlamına gelir.

Ansa, bir satıcının API öncelikli platformunu kullanarak “çeyrek aylar yerine haftalar içinde” bir cüzdan oluşturabileceğini iddia ediyor.

İlk pilot müşterileriyle yayında ve müşterilerden aylık yinelenen bir ücret almayı planlıyor.

Bain Capital Ventures, Ansa’nın geçen yılki 5,4 milyon dolarlık ilk turunu yönetti ve özellikle ortak Christina Melas-Kyriazi, Goldberg’i Affirm’den Google’a geçen Cho ile tanıştırdı.

“Sophia ve JT, ürün ve kültür konusunda benzer bir zihniyete sahip fintech gazileri.” Melas-Kyriazi TechCrunch’a söyledi. “Affirm’de JT ile çalışmış biri olarak, onun Sophia’nın ürün odaklı ödeme deneyimi için ideal bir teknik ortak olacağını biliyordum.”

Şunları ekledi: “Pek çok küçük işletmede en sık müşterilerin aynı zamanda en az karlı olanlar olması tamamen mantık dışı. Sophia’nın ödemelerdeki uzmanlığı ve müşterinin sorunlu noktalarına ilişkin derin bilgisi, onu bu sadık müşterileri kârlı bir şekilde çekmeyi, elde tutmayı ve ödüllendirmeyi kolaylaştırmaya adamış bir şirket için ideal bir kurucu yapıyor. Ansa, dünyadaki Starbucks’ların kullandığı sanal cüzdanları her yerel kahve dükkanına ve hızlı servis restoranına getirecek.”

Ansa’nın diğer destekçileri, kurumların ve melek yatırımcıların bir karışımıdır.

Box Group’tan Nimi Katragadda, Wischoff Ventures’tan Nichole Wischoff, Cambrian Ventures, Fintech Fund, Susa Ventures ve Plaid’in kurucu ortağı ve CEO’su Zach Perret, Gokul Rajaram ve Alaşım’ın kurucuları gibi melekler ve diğerleri. Özellikle, kadın yatırımcılar finansman turunun yüzde 75’inden fazlasına katkıda bulundu.

Gelen kutunuzda daha fazla fintech haberi ister misiniz? Üye olmak Burada.

Ele aldığımız bir konu hakkında bir haber ipucu veya içeriden bilgi mi aldınız? Sizden haber almak isteriz. Bana [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Ya da [email protected] adresinden bize bir not bırakabilirsiniz. Anonimlik taleplerine saygı duymaktan mutluluk duyarız.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın