ABD’li yazar Marianne Williamson, adaylığını resmen açıkladı

ABD’li yazar Marianne Williamson, adaylığını resmen açıkladıWilliamson, başkent Washington’da yapmış olduğu konuşmada, ABD’de 2024 senesinde yapılacak başkanlık seçimlerine Demokrat Parti’den resmen aday bulunduğunu deklare etti.

Ülkenin halihazırda pek oldukca zorlukla boğuştuğunu söyleyen Williamson, mevcut ekonomik düzen, esenlik sistemi ve Washington’daki mevcut statükoyu eleştirdi.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ MESAJI

Williamson, resmi sitesinden yaptığı yazılı açıklamada ise “Kırk senedir binlerce bireyin travmalarıyla ilgileniyor olmamın, Amerika’yı onarmaya destek olmak için nelerin gerekli olduğuna dair bana benzersiz bir bakış açısı kazandırdığını hissediyorum.” ifadesini kullandı. Williamson, ABD’nin değerler ve doğru yoldan uzaklaştığı safhayı kapatıp, yeni bir başlangıç yapmak için başkanlığa aday olduğunu kaydetti.

“Gölge Etkisi”, “Sevgiye Dönüş”, “Değişim”, “Mucize Dolu Bir Yıl” şeklinde çok satan kitapların yazarı olan Williamson, 2020 başkanlık seçimlerine de aday olmuştu. “Sevgi siyaseti” güttüğünü söyleyen Williamson, kampanya bağışlarıyla ilgili problemler ve yeterli desteği alamaması sebebiyle ön seçimler öncesi yarıştan çekilmişti.

Williamson, Demokrat Parti’den adaylığını resmi olarak duyuran ilk isim oldu. Demokrat Başkan Joe Biden, seçimlere “aday olma niyetinde bulunduğunu” söyledi ancak hemen hemen resmi bir ilan yapmadı. (AA)

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın