9 yaşlarında maganda kurşunu kurbanı

9 yaşlarında maganda kurşunu kurbanıAnkara’nın Mamak ilçesine bağlı Kıbrıs Köyünde cumartesi gecesi olup biten vakada Baytemir ailesi bir akrabalarının düğününe katılmak için düğünün gerçekleştirildiği gecekondu önüne gelmiş olarak düğüne katıldı.

Düğünün ilerleyen saatlerinde, kutlama için silahlar ateşlenmeye başlandı. O.T.’nin silahından çıkan bir kurşun 9 yaşındaki Emirhan Baytemir’in başına isabet etti. Başından yaralanan Emirhan, hastaneye kaldırıldı. Baytemir, meydana getirilen tüm müdahalelere karşın yaşam savaşını yitirdi.

Emirhan’ın canına mal olan kurşunu ateşleyen O.T. Ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Silahın ruhsatsız olduğu tespit edildi

Jandarma tarafınca konuya ilişkin yapılan açıklamada O.T.’nin silahının ruhsatsız olduğu açıklanarak şu ifadelere işaret edildi: “Ankara İl Jandarma Komutanlığı Mamak İlçesi Kıbrısköy Mahallesinde 27 Ağustos 2022 tarihinde düğün alanında O.T. Isminde şahıs ruhsatsız tabancası ile havaya ateş ederek E.B. Isminde çocuğun ağır yaralanmasına sebep olmuştur. E.B. Isimli çocuk kaldırıldığı hastanede yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak vefat etmiştir. Şüpheli O.T. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sincan Kapalı C.İ.K. Teslim edilmiştir.”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın