16 Ağustos 2022 evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım parası aktüel sıralama

16 Ağustos 2022 evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım parası aktüel sıralamaBelirli şartları taşıyan vatandaşlara devlet tarafından her ay tertipli olarak evde bakım parası ödeniyor. Her ay değişik tarih ve değişik illere yatırılmaya başlanan evde bakım maaşları hak sahiplerine Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı tarafından veriliyor.  Peki, 16 Ağustos 2022 evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım parası aktüel liste…

16 AĞUSTOS 2022 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER

Tokat, Hatay, Giresun, Antalya, Aksaray, Çanakkale, Adıyaman, Diyarbakır, Afyonkarahisar, Malatya, Konya, Bursa, Samsun, Zonguldak, İstanbul, Ankara, Osmaniye, Mersin, Muğla, Gaziantep, Tekirdağ, Şanlıurfa, Kırklareli, Bilecik, Manisa, Uşak, Denizli, İzmir, Balıkesir, Kocaeli, Kırşehir, Ordu, Sakarya, Bolu.

Evde bakım yardımı ödemeleri ay sonuna kadar devam edecek.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Evde bakım maaşı, asgari ücrete Temmuz ayı ek zammının arkasından 2 bin 706 TL’den, 3 bin 340 TL’ye terfi etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili ise şu açıklamada bulundu; “Memurların Temmuz ayı bayram maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde zamlı haliyle ödeneceğini ifade etmek isterim. Yaşlı ve engelli bakım projemizi ulusal programa dönüştürmektir. Yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın ev temizliğinden şahsi bakıma kadar tüm gereksinimlerini karşılayacağız. Yaşlı ve engelli aylıkları da bayram öncesi ödenecektir.” dedi.

E-DEVLET ÜZERİNDEN EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı bakiye takip edeni SMS yolu ile de gerçekleştirilebilir. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının bildiri bölümüne “BAKIYE” yazıp, 4747’e SMS atarak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafınca öğrenim edilir.

EVDE BAKIM HİZMETİ KİMLERE VERİLİYOR?

Evde bakım hizmeti almak isteyen durumları uygun olmayan, engelli ya da bakıma muhtaç kişiler evde bakım hizmeti nasıl alınır araştırmalara başladı.

Evde bakım parası almak için lüzumlu şartlar:

1) Gelir kriterlerinin müsait olması,

2) Bakıma muhtaçlık kriteri,

3) Ağır engelli bulunduğunu belirten sağlık kurulu raporu.

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın