Zam bekleyen emeklilere müjde! Resmen belli oldu: Emeklilere maaşa ek 10.000 TL + 2.000 TL veriliyor Güncel

Zam bekleyen emeklilere müjde! Resmen belirlendi: Emeklilere maaşa ek 10.000 TL + 2.000 TL veriliyor Güncel, başvuru sitemizde Zam bekleyen emeklilere müjde! Resmen belirlendi: Emeklilere maaşa ek 10.000 TL + 2.000 TL veriliyor ile alakalı araştırma yaptık. 

Emeklilerin maaşlarını alabilecekleri bankalar içinde rekabet sürdürmekte. Bankalar, emeklilere cazip promosyonlar, avantajlı faizler ve ek hizmetler sunarak maaşlarını taşımalarını teşvik ediyor. Bu banka kuruluşlarından bir diğeride Akbank. Akbank, emekli maaşını taşıyana 12.000 TL’ye varan ödül fırsatı sunuyor. Bu doğrultuda emekliler maaşlarına ek olarak 12 bin TL ödül alabiliyorlar. 

EMEKLİLERE 10 BİN LİRA ARTI 2 BİN LİRA VERİLİYOR 

Akbank’ın emekli maaşını taşıyana 12.000 TL’ye varan ödül fırsatı, iki ayrı kampanyadan oluşuyor. Birincisi, emekli maaşını 18 Eylül – 31 Ekim 2023 tarihleri içinde Akbank’a taşıyan ve 3 yıl boyunca maaşını bankadan almayı taahhüt eden emeklilere verilen nakit promosyon. İkincisi, bunun yanı sıra Axess yahut Wings kredi kartına tanımlanacak 5 yeni otomatik fatura ödeme talimatı için verilen chip-para.

Nakit promosyonun tutarı, emekli maaşının miktarına göre değişiyor. Buna göre, emekli maaşı 3.500 TL’ye kadar olanlara 6.000 TL, 3.500 TL ile 7.500 TL içinde olanlara 7.000 TL, 7.500 TL ile 10.000 TL içinde olanlara 9.000 TL ve 10.000 TL ve üzerinde olanlara 10.000 TL nakit promosyon veriliyor.

2 BİN LİRA PUAN VERİLİYOR 

Chip-para ise, otomatik fatura ödeme talimatının sayısına göre belirleniyor. Buna göre, her bir otomatik fatura ödeme talimatı için 400 TL chip-para kazanılıyor. En fazla 5 otomatik fatura ödeme talimatı verilebiliyor. Böylelikle, toplamda 2.000 TL chip-para elde edilebiliyor.

Bu kampanyadan yararlanmak için şubeye gitmeye gerek yok. Akbank Mobil ve İnternet yahut Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla maaşlarınızı basit bir şekilde Akbank’a taşıyabilir ve promosyon başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca, önceden Akbank ile emekli maaş promosyonu anlaşması yapmış olan emekliler de bankaya başvurarak anlaşma yenileyebilir ve aradaki fark ödemesini alabilir.

AKBANK’TAN YAPILAN DUYURU

Konu ile alakalı olarak Akbank aracılığıyla emekliler için yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

Ek Promosyon Ödeme Şartları

SGK emekli maaşını 18 Eylül – 31 Ekim 2023 tarihleri içinde Akbank’a taşıyarak 3 yıl boyunca maaşını Bankamızdan almayı taahhüt eden ve promosyon başvurusunda bulunan emekliler faydalanabilecektir.

18 Eylül 2023 tarihi itibariyle Akbank’ta promosyon taahhüdü bulunan yahut bir diğer SGK Emekli Maaşını Akbank’a taşıyan müşteriler kampanyadan faydalanamazlar.

Promosyon ödemesi için SGK ile imzalanmış olan “Gelir/Aylık Alanlara Promosyon Ödenmesine İlişkin Protokol” koşulları geçerlidir.

Müşterinin promosyondan faydalanabilmesi için gelir/aylıklarını üç yıl bankamızdan almayı taahhüt etmesi gerekmektedir. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlamaktadır.

SGK gelir/aylığını Akbank’a taşıyan emekliler için promosyon tutarı emeklinin 1 aya denk gelen gelir/aylık tutarına göre hesaplanır. İlgili tutar bir aya tekabül eden net gelir /aylığın 3.499 TL ye kadar olması halinde 6.000 TL, 3.500 – 7.499 TL içinde olması halinde 7.000 TL, 7.500 – 9.999 TL içinde olması halinde 9.000 TL, 10.000 TL ve üzerinde olması halinde 10.000 TL’dir. Nafaka ve haciz kesintileri bulunan bireyler için alakalı kesintiler çıkarıldıktan sonra kalan tutara göre promosyon ödemesi yapılır.

Her bir kişi promosyondan yalnızca 1 kez faydalanabilir.

Bankamızdan birden fazla emekli maaşı alan müşteriler, 1 den fazla maaşı için promosyon talebinde bulunurlarsa alakalı maaşların toplam tutarına göre 1 kez promosyona hak kazanır.

“Emekli Promosyon Taahhütnamesi” ni imzalayarak promosyon başvurusunda bulunan müşterilerin ilk emekli maaşlarının Akbank’a yatmasına istinaden 3 iş günü içinde ödemesi gerçekleştirilir.

Taahhüt süresi içinde vefat dışında herhangi bir nedenle SGK aracılığıyla gelir/aylık ödemesinin kesilmesi yahut herhangi bir nedenle gelir/aylığının değişik bir bankaya taşınması durumunda, yahut müşterinin taahhüt süresi dolmadan promosyon taahhüdünü sonlandırmak istemesi durumunda, promosyon ilişkisi iptal edilecek olup, Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın kalan taahhüt süresi dikkate alınarak kıstelyevm usulü ile ödenen promosyon tutarı geri alınacaktır.

Akbank T.A.Ş. dilediği zaman kampanyayı durdurma ve/yahut kampanya koşullarını değiştirme hakkına sahiptir.

Chip-para Ödeme Şartları

Kampanya 18.09.2023–31.10.2023 tarihinde maaşını Akbank’a taşımış ve 30.11.2023 tarihine kadar Axess yahut Wings asıl kredi kartı üzerinden otomatik fatura ödeme talimatı veren SGK Emekli Maaş Müşterileri için geçerlidir.

18.09.2023 öncesi açık Axess yahut Wings kartı olmayıp, 18.09.2023– 30.11.2023 içinde başvurarak, 30.11.2023’e kadar kartı onaylanan müşteriler ve kredi kartlarından ödenecek biçimde otomatik fatura ödeme talimatı veren üyelerimiz kampanyadan faydalanabilir.

Ayrıca bankamızda Axess yahut Wings sahibi olup Emekli maaşını kampanya süresi içinde bankamıza taşıyan ve kredi kartlarından ödenecek biçimde yeni otomatik fatura ödeme talimatı veren üyelerimiz de kampanyadan faydalanabilecektir.

Başvurusu onaylanan SGK Emekli Maaş Müşterileri kampanya kapsamı içinde 30.11.2023’e kadar Axess yahut Wings kartlarından verecekleri ilk 5 yeni otomatik fatura ödeme talimatları için her bir fatura talimatına 400 TL, toplamda 2.000 TL’ye varan chip-para kazanabilir.

SGK emekli maaşını bankamıza taşıyan üyelerimiz otomatik olarak kampanyaya katılacaktır.
Kazanılan chip-para tutarı 5 Aralık tarihinde yüklenecektir.

Şube, Müşteri İletişim Merkezi, Akbank Mobil, İnternet Şube, Akbank.com, kanalları aracılığıyla kredi kartına başvurulabilir.

Başvuru formunda “kartımın anında dijital kullanıma açılmasını istiyorum” seçeneği seçilerek anında dijital kullanım özellikli kart sahibi olunabilir ve SGK Emekli Maaş müşterileri, kartları adreslerine ulaşmadan, anında internet harcamaları ve mobil ödemelerde kullanabilir.

Kampanyaya Free, ticari kartlar, ek kart, Akbank kart ve sanal kart başvuruları dahil değildir.

Kampanya müşteri bazında gerçekleştirilecektir.

Kampanyadan yalnızca Axess yahut Wings asıl kredi kartı sahibi olup fatura talimatını kredi kartından verecek müşteriler yararlanabilir. Banka hesabından verilecek yeni ödeme talimatları kampanya kapsamı içinde değerlendirilmeyecektir.

Ödül, yalnızca yeni vereceğiniz talimatlar için geçerlidir. Kredi kartınızdan verilen otomatik fatura ödeme talimatlarınızı iptal edip yeniden verilmesi yahut banka hesabına tanımlı olan fatura ödeme talimatların iptal edilip kredi kartından verilmesi kampanya kapsamı içinde değerlendirilmeyecektir.

Kampanyadan ödül kazanmanız durumunda, verilen yeni fatura talimatlarının ödül yükleme tarihinden bu yana 36 ay boyunca iptal edilmemesi ve alakalı fatura tahsilatlarının kredi kartından yapılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde kazanılan chip-para tutarı geri alınacaktır.

Talimat kapsamı içinde kredi kartından yapılacak fatura ödemelerinde bankanın tespit ettiği otomatik fatura ödeme faizi uygulanır. Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi yahut kısmi ödenmesi durumunda, faturanın ödenme tarihinden son ödeme tarihine kadar fatura faiz oranı, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan kısım üzerinden fatura faiz oranı işletilir.

Cep telefonu (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Mobil (Avea), Teknosa Mobil ve POCELL) faturaları ve Superonline faturalarınızdan faiz alınmamaktadır.

Akbank T.A.Ş. kampanyayı durdurma ve kampanya şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yorum yapın