YouTube Music yüklenicileri tarihi sendika oylamasını kazandı

YouTube Müzik yüklenicileri, Alfabe İşçileri Sendikası-CWA, Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu (NLRB) aracılığıyla tarihi bir oylamayı kazandıktan sonra. Toplam 49 uygun seçmenden kırk bir işçi evet oyu verdi; kalan sekiz işçi oy kullanmadı.

Bu seçimin Google için YouTube Music’in ötesinde anlamlı sonuçları var. Sendika kazandı büyük zafer Mart ayında, NLRB, teknik olarak Cognizant adlı bir yüklenici tarafından istihdam edilmelerine rağmen Google’ın bu işçilerin işvereni olduğuna karar verdiğinde. Bu karara göre Google, sendika sözleşmesini onaylamak için YouTube Müzik çalışanlarıyla pazarlık yapmalıdır.

Bu, diğer sözleşmeli çalışanların AWU-CWA’ya katılmasını mümkün kılabilir; ve Google çalışanlarının çoğu diğer şirketlerle taşeronluk yaptığı için, bu durum söz konusu grupların örgütlenmesi için de bir emsal teşkil edebilir. Google bunu yapmaya çalışıyor meydan okumak bu karar Ancak bu emsal teşkil eden NLRB kararı geçerli olursa, bu YouTube Müzik çalışanları, Google’da resmi olarak tanınan ilk teknoloji çalışanları sendikası olacaktır.

Sendika oylaması öncesinde 40 işçi greve gitti Şubat ayında, her iki şirketin de sendika örgütlenmesine müdahale etmek için haksız çalışma uygulamalarından yararlandığını iddia etti.

YouTube Music genel müdürü Sam Regan, grevin ilk gününde bir mitingde “Şu anda departmanımızın büyük çoğunluğu bir NLRB seçiminde evet oyu vermeye hazır,” dedi. “Örgütlenme çabalarımıza misilleme olarak, işverenimiz, federal yasa tarafından zorunlu kılınan adil oy kullanma koşullarına önemli ölçüde müdahale edecek olan, oylamadan önce uzaktan çalışmaya son vermeye zorluyor.”

Çalışanlar, çoğu uzaktan işe alındığından ve yaklaşık dörtte biri ofisin bulunduğu Teksas’ta bulunmadığından, bu ofise dönüş yetkisinin adil olmadığını hissettiler. Cognizant, Şubat ayında TechCrunch’a bu çalışanlara Aralık 2021’den bu yana ofise dönmelerinin hatırlatıldığını ve bu pozisyonların her zaman uzak olmayacakları bilgisi ile kabul edildiğini söyledi.

Alfabe İşçileri Sendikası’ndan (AWU-CWA) bir temsilci, eyalet dışında yaşayan veya ofise gidemeyen 15 işçinin, kendilerini gönüllü fesihten koruduğu için greve devam ettiğini söyledi. Diğer işçiler, grevden sonra işe alınan yeni müteahhitlerin örgütlenmesine yardımcı olmak için ofise döndü.

onun üzerinde üç aylık kazanç çağrısı Alphabet bu hafta 191 milyon $ işletme geliri bildirdi, bu geçen yılki 706 milyon $’lık zarardan önemli bir sıçrama. Ayrıca, Google Cloud ilk kez kâr ederek bu çeyrekte 7,4 milyar dolar kazandı. Buna rağmen şirket 12.000 kişiyi işten çıkardı Ocak ayında ve 70 milyar doları geri alıyor Stokta var. CNBC’ye göre Alphabet CEO’su Sundar Pichai, 226 milyon $ toplam tazminat geçen sene.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın