Yaz spor okullarında sürem sonu

Yaz spor okullarında sürem sonuNilüfer Belediyesi’nin evlatların, yaz döneminde spor ve sanatla buluşmalarına olanak sağlamış olduğu “Yaz Spor Okulları” ve “Tam Gün Yaz Spor Okulları”nda sezon sona erdi.

Nilüfer Belediyespor iş birliğiyle meydana gelen yaz spor okulları ve tam gün yaz spor okullarında bu yıl, voleybol, yüzme, basketbol, kort tenisi, cimnastik ve yüzme gibi farklı branşta eğitimler verildi.

5 dönemden oluşan yaz spor okullarında çocuklar, yaz boyunca spor yaparak eğlenceli vakit geçirdi. Toplam 7 bin 576 çocuğun katıldığı yaz spor okullarında eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, her dönemin sonunda düzenlenen törende sertifikalarını aldı.

Kort tenisi, akıl ve zeka oyunları, drama, squash, sokak oyunları, dans gibi branşların yer almış olduğu “Tam gün yaz spor okulları”nda da sporun yanında ek olarak tamamlayıcı sanat içerikli ve sosyal eğitimler, geleneksel sokak oyunları ve kitap okuma saati gibi etkinlikler de yapılarak, evlatların keyifli vakit geçirmesi sağlandı. 97 çocuğun katıldığı tam gün yaz spor okullarının finali olan üçüncü süreci de tamamlandı. Toplam 323 çocuğun katılmış olduğu ve keyifli spor aktivitelerinin gerçekleştirildiği tam gün yaz spor okullarının son gününde çocuklar, sertifikalarını aldı. Altınşehir Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen ve ebeveynlerin de katılmış olduğu üçüncü devrin sertifika töreni öncesinde çocuklar, halk oyunları ve uygar dans gösterisi yapmış oldu. Çocukların ninja gösterisi de renkli sahneler oluşturdu. Keyifli geçen günün sonunda eğitmenler, ufaklıklara sertifikalarını verdi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın