Yahoo yeni ana sayfasıyla!

yahoo
yahoo

Yahoo için en son CEO’luk görevine gelen isim olan Marissa Mayer, giderek kan kaybeden şirketin halini toparlamak ve yeniden eski haline getirmek için çabalarına devam ediyor. CEO’nun bu çalışmalar babında Yahoo içerisinde yaptığı en son değişiklik ise ana sayfanın tasarımını değiştirmek oldu.

Ana sayfa üzerindeki tasarımı ve değişiklikleri bir blog üzerinden duyuran Marissa Mayer, yeni tasarımın daha kullanışlı ve kişisel olduğunu belirtti. Bununla birlikte karmaşık bir yapıda olan Yahoo ana sayfası artık daha düzgün ve her şey yerli yerinde olacak. Yahoo servislerinden haber, e-posta, spor ve finans sayfaları daha çok ön plana çıkartılırken haberler üzerinde Twttier benzeri bir akış şekli kullanılmış.
Yahoo ana sayfası üzerinden yapılan tüm bu değişiklikler, şirketin mobil uygulamaları üzerinde de aynı şekilde uygulanmış. Mayer ayrıca geçtiğimiz ayın başında başlayan yeni tasarımın test süresinin bittiğini ve çok kısa bir süre içerisinde yeni ana sayfa ile tüm ABD kullanıcılarının karşılaşacağını da açıkladı.

Bir cevap yazın