Uzayda tahrik geliştiricisi Benchmark Space Systems, 33 milyon dolarlık yeni finansmanı kapattı

Kıyaslama Uzay SistemleriABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi’ne yapılan bir dosyaya göre, Vermont merkezli bir uzay içi tahrik ürünleri geliştiricisi olan 33.2 milyon dolarlık yeni finansman topladı.

Benchmark CEO’su Ryan McDevitt, TechCrunch’a verdiği demeçte, B Serisi sermayenin, şirketin birikmiş iş yükündeki 220’den fazla tahrik sistemini uygun ölçekte üretmesine ve teslim etmesine yardımcı olmak için kullanılacağını söyledi.

“[The funding] gerçekten ortalıktaydı, bu sözleşmelerde teslim etmemiz gereken sermayeye sahip olmak için kendimizi nasıl ayarlayacağız? dedi. Ölçek büyütmenin, üretimi hızlandıran ve bu çıktıyı karşılayabilecek ortaklar arayan yeni müşterileri, uydu üreticilerini veya mal sahibi-operatörleri çekmeye yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

“Müşterilerimiz dışarı çıkıp yeni fabrikalar kuruyor ve yılda 10 üniteden yılda 100 üniteye çıkabilecek şekilde hızlanıyorsa, biz de aynısını yapmalıyız” dedi.

Benchmark, üretim yeteneklerini daha da artırmak için Vermont, Burlington’daki 40.000 metrekarelik yeni bir ofis, test ve üretim alanına da taşındı. McDevitt, bunun üç ofise bölünmüş 8.000 fit karelik önceki genel merkezinden önemli bir yükseltme olduğunu söyledi.

Haber, şirketin 100 kişilik iş gücünü yaklaşık %15 oranında azalttığını açıklamasından sadece birkaç hafta sonra geldi. O sırada McDevitt, CNBC’ye yaptığı açıklamada, işten çıkarmaların şirketin “araştırma ve geliştirmeden üretim odaklı bir ekibe geçmesinden” kaynaklandığını söyledi.

Benchmark, kimyasal, elektrikli ve hibrit tahrik sistemleri tasarlar ve üretir. Normal bir laboratuvar ortamında kullanımı güvenli olan, bazen “yeşil” olarak adlandırılan, düşük toksisiteli bir dizi kimyasal itici gaz sistemi geliştirmeye başladı.

Altı yaşındaki şirket, geçen Ağustos ayında Alameda Applied Science Corp.’un elektrikli tahrik teknolojisini satın aldıktan sonra elektrikli ve hibrit sistemlere başladı. Bu anlaşma, Mart ayında Benchmark’ın yaklaşık iki düzine metal plazma itici için sözleşmeleri kapattığını ve ilk siparişlerin büyük bir kısmının bu yıl teslim edileceğini duyurmasıyla şimdiden meyvesini vermeye başladı.

Şirket, yeniden kullanılabilir bir yörünge kapsülü geliştiren Avrupalı ​​bir girişim olan The Exploration Company, Birleşik Krallık’ta uzayda üretim şirketi Space Forge, yörüngede yakıt ikmali şirketi Orbit Fab ve Firefly Aerospace tarafından satın alınan uzay içi ulaşım sağlayıcısı Spaceflight Inc. ile anlaşmalar imzaladı.

Yeni sermaye, Benchmark’ın bugüne kadarki toplam finansmanını 56 milyon doların üzerine çıkardı. McDevitt, şirketin yatırımcılarını gelecekteki bir duyuruda açıklayacağını söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın