TBMM kararları Resmi Gazete’deTBMM Genel Kurulu’nda, Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden ilçesinin tüm yönleriyle araştırılarak benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna 21 üye seçimine ilişik TBMM kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

21 üyeden oluşan komisyonun üyeleri; Ali Özkaya, Kemal Çelik, Selim Yağcı, Fehmi Küpçü, Taner Yıldız, İlyas Şeker, Mehmet Ali Özkan, Şenel Yediyıldız, Muhammet Balta, Polat Türkmen, Hamdi Uçar (AK Parti), Aydın Özer, Aysu Bankoğlu, Kani Beko, Deniz Yavuzyılmaz, Ünal Demirtaş (CHP), Ali Kenanoğlu, Serpil Kemalbay Pekgözegü (HDP), Lütfi Kaşıkçı, Cemal Çetin (MHP) ve Fahrettin Yokuş (İYİ Parti) olacak biçimde belirlendi.

Ulusal Teknoloji Girişimciliği Stratejisi Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete’de

Öte taraftan, Ulusal Teknoloji Girişimciliği Stratejisi ile alakalı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi de Resmi Gazete’de yayımlandı.

Genelgede, “Ülkemizde yüksek katma kıymetli ve tehlikeli sonuç teknolojik mamüllerin yerli ve milli imkanlarla geliştirilmesi ve üretilmesi ile ulusal düzeyde teknolojik atılım hedefleyen Milli Teknoloji Hamlesini gerçekleştirme yolundaki faaliyetler ve ilerlemeler hız kazanmıştır. Bu süreçte en önemli faaliyet alanlarından birisi teknoloji odaklı girişimciliktir. Yenilikçi yüksek katma kıymetli teknolojik girişimler hızı belirme potansiyeli ve küresel pazara açılma kapasiteleri ile ekonomik ve sosyal kıymet üretimi periyodunun öncüsü haline gelmiştir. Son dönemde milli teknoloji girişimlerinin sergilediği başarıya ulaşmış performans da bu alanın önemini ve ilkemizin haiz olduğu potansiyeli belirginleştirmektedir. Bu itibarla, teknoloji girişimciliğinin açınma hızının arttırılarak teknoloji girişimciliği ekosisteminin daha da güçlendirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafınca alakalı paydaşlarla iş donanması içinde hazırlanan ‘Ulusal Teknoloji Girişimciliği Stratejisi’ Bakanlığının resmi internet adresinde (www.Sanayi.Gov.Tr) yayımlanacaktır. Ulusal Teknoloji Girişimciliği Stratejisi kapsamında yürütülecek çalışmalarda ihtiyaç duyulacak her türlü destek ve yardım alakalı kuruluş ve kuruluşlara hassasiyetle yerine getirilmesi hususunda gereğini rica ederim.” ifadelerine işaret edildi.

 

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın