Tablet Pc alacak herkesin dikkatine!

Tablet Pc
Tablet Pc

CES ile birlikte yüze yakın yeni tablet tanıtıldı ve raflardaki yerini almak için gün sayıyorlar. Güvenlik firması OpSec Security, piyasada sahte tabletler olduğunu ve internet üzerinden alışveriş yapacak olanların dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Dün yayınlanan bir araştırmada, ünlü alışveriş siteleri olan Alibaba, DHgate, EC21, Made-in-China ve TradeKey’in de bu sahte tablet satıcılarına ev sahipliği yaptığı açıklandı. Sahtekarlar genellikle toptan satış yapıyorlar ya da sahte cihazı orijinal fiyatının çok altına satıyorlar.

OpSec Security örnek olarak, Motorola Xoom tableti için ayda 85.000 ilan açıldığını, orijinal fiyatı 399 dolar olmasına rağmen 100 dolara ilanlar olduğunu ve bu ilanlarda Apple ürünlerinin simgelerinin kullanıldığını gösterdi.

Samsung’un Galaxy Tab’i de sahtekarların gözdelerinden. Bazı ilanlarda, orijinal resmin aynısı sadece marka silinerek yayınlanıyor. Aynı şekilde Archos’un tabletinin fotoğrafları da marka silinerek yayınlanıyor. Hatta bazı ilanlarda orijinal ürünün fotoğrafının bile kullanıldığı görülebiliyor. Sahtekarlar, uygun fiyata orijinal ürün satın aldığını sanan bilgisiz tüketicileri bu şekilde kandırıyorlar.

Yorum yapın