Süt sağmak isteyen kız akıma kapılarak öldü

Süt sağmak isteyen kız akıma kapılarak öldüSaat 06.30 sıralarında Yüreğir ilçesi Güzel Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir evde meydana gelen vakada iddiaya gore, Nursel Momyak (15) süt sağmak için ablası Perinaz İpek (33) ile beraber bahçedeki ahıra indi.

Karanlık nedeniyle ablası, Nursel’den uzatma kablosuna bağlı lambayı açmasını istedi. Lambayı eline alıp açmaya çalışan kız akıma tutuldu. Ablasının kabloyu prizden çekmesiyle kız evladı yere yığıldı. İpek’in çığlıklarına uyanan ev sakinleri, yerde hareketsiz yatan Nursel’i otomobille Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Tedaviye alınan Nursel Momyak, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Nursel Momyak’ın yengesi, “Sabaha karşı ablasıyla birlikte süt sağmak için inmiş. Lambayı açarken akıma tutulmuş. Ablası da kurtarmak için tutmuş fakat hemen uzatma kablosunu prizden çekmiş. Kurtaramadılar. Bugün okulda sınavı vardı. Gece süresince ders çalışmıştı. Çok iyi bir öğrenciydi” diye konuştu.

Nursel Momyak’ın cansız bedeni, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla alakalı tahkikat başlatıldı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın