Son dakika OHAL ilan edildi: Resmen kıyamet kopacak! Peş peşe açıklamalar yapıldı! Dışarı çıkmayın uyarıları yapıldı Güncel

Son dakika OHAL ilan edildi: Resmen kıyamet kopacak! Peş peşe açıklamalar yapıldı! Dışarı çıkmayın ikazları yapıldı Güncel, başvuru sitemizde Son dakika OHAL ilan edildi: Resmen kıyamet kopacak! Peş peşe açıklamalar yapıldı! Dışarı çıkmayın ikazları yapıldı ile alakalı araştırma yaptık. 

ABD’nin New York eyaletinde, son haftalarda etkili olan sağanak yağışlar, yaşamı negatif yönde etkiledi. Yağışların şiddetini artırmasıyla birlikte, eyalette müthiş hal ilan edildi. Metro istasyonları, yollar ve binalar sular altında kaldı. Hava ulaşımı da aksamalara uğradı. Yetkililer, vatandaşları dikkatli olmaları ve su basmış bölgelere girmemeleri hususunda uyardı.

OHAL İLAN EDİLDİ 

New York Valisi Kathy Hochul, eyaletteki durumu değerlendirmek için bir basın toplantısı düzenledi. Hochul, geçen haftayı genelde yağışlı geçiren New York’ta, şiddetini artıran ve bazı hatlarda metro ulaşımını engelleyen yağmur sularıyla mücadele etmek için müthiş hal kararı alındığını açıkladı. Hochul, “Bu yağışlar, iklim değişikliğinin gerçek bir sonucudur. Bu nedenle, altyapımızı güçlendirmek ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için daha fazla yatırım yapmamız gerekiyor” dedi.rent a car 34

BODRUM KATLARA SU BASTI 

New York’ta yaşanan su baskınları, sosyal platformda da geniş yankı buldu. Bazı kullanıcılar, metro istasyonlarında ve yollarda bir araya gelen sellerin fotoğraflarıni paylaştı. Bazı kullanıcılar ise, sel sularının bodrum katlarını bastığını ve evlerinden tahliye edilmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

AKSAMALAR YAŞANDI

Hava tahmin raporlarına göre, cumartesi gününe kadar yağışlar sürecek. Yer yer 20 santimetreyi bulması beklenen şiddetli yağmur sebebiyle New York’un şehir bölgesindeki bazı kesimler için ani sel ikazsı yapıldı. Kötü hava şartları sebebiyle hava ulaşımının da olumsuz etkilendiği New York’ta, LaGuardia Havalimanı’nın bir terminaline (Terminal A) tüm ulaşımin kapandığını, eyaletteki 3 havalimanında aksamaların meydana geldiği bildirildi.

Bu şiddetli sağanak yağışlar nedeni ile yaşayanların sokağa çıkmaması gerektiği altı çizildi.

Yorum yapın