Sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan çocuk yoğun bakımda

Sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan çocuk yoğun bakımdaOlay, 23 Ağustos Salı günü öğle saatlerinde meydana geldi.

Evlerinden çıkıp arkadaşlarının yanına giden ilköğretim 3. Derslik öğrencisi Umut Ünlü, 4 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Umut Ünlü’ye köpeklerin saldırdığını ayrım eden bir kadın oğluyla birlikte evladı kurtardı. Vücudunun birçok yerinden köpekler tarafınca ısırılan 8 yaşındaki Umut Ünlü’ye ilk müdahale vaka yeri civarlarında evi bulunan bir sağlık çalışanı tarafınca yapıldı. İhbar üstüne olay yerine sevk edilen ambulansla Ereğli Devlet Hastanesine kaldırılan Umut Ünlü, buradaki müdahalenin ardından Konya Şehir Hastanesine sevk edildi.

“Çocuğum tepeden tırnağa her tarafı kan içindeydi”

Yoğun bakım ünitesinde tedavisi idame eden ve sağlık durumunun ağır olduğu öğrenilen 8 yaşındaki Umut Ünlü’nün babası Durmuş Ünlü, “Ben evde değildim, çalışıyordum. Eşim de tarlaya çıkmıştı yani çocuğun yanında değildi. Evden tek başına çıkmış, camiden gelmiş orada gezinirken köpeklerin saldırısına maruz kalıyor. Biraz uğraşıyor çocuk, bağırıyor. Oradaki komşunun bir tanesi sesini duyuyor geliyor, bakıyor. Bir hanımefendi geliyor 4 tane köpek olduğu için müdahale edemiyor tek başına, korkuyor oradan oğlunu çağırıyor. Oğlu gelip köpekleri uzaklaştırıyor. Ambulans aranıyor o sırada orada yardım eden şahıs sağlıkçıymış, evinden serum getirip takıyor. Ambulans gelip hastaneye kaldırıyorlar ve bana da haber veriliyor. Acil girişinde dört adet köpek saldırmış olduğu için çocuğum tepeden tırnağa her tarafı kan içindeydi. Çok yarası vardı. Oradan da buraya sevk edildik, Konya Şehir Hastanesi’ne, 4 gündür de burada yatıyoruz. Şu anda doktor ile görüştük önceki günlere nazaran bir nebze daha iyi dedi. Pansuman yaparken bir beş dakika görebilirsek göreceğiz. O günden bugüne daha görmedik çocuğumuzu” dedi.

Hiçbir hayvana zarar vermediğini özetleyen baba Durmuş Ünlü, “Ben hayvancılık yaptığım için evimde kedim, köpeğim, kuşum her şeyim var. Hiçbir hayvana zarar vermedim bugüne kadar, gelip bakabilirler. Bu çocuğum da benim hayvanların içinde günlük buzağıların sütünü emziriyor, yeri geliyor altını temizliyor. Yani yakın kendisi hayvanlara, biz hayvan düşmanları değiliz. Hayvanları öldürülmesini de istemiyoruz. Bizim tek isteğimiz hayvanların bir araya toplanıp bir şekilde barınaklarda bakılması. Psikolojisi şu anda aslına bakarsanız bozulmuştur o travma geçiriyordur. Artık o sıhhat durumu düzelecek ruhsal desteği ondan sonra alacak. Tabii o iyileştikten sonrasında hepimiz önce bir ayağa kalksın, yanımıza gelsin. Ondan sonrasında artık buradan mı devam edeceğiz, Ereğli’den mi devam edeceğiz, ona o vakit bakacağız” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın