Sağlık hizmetlerinde etik yapay zeka girişimleri nasıl oluşturulur?

rent a car 34

hangi hız Yapay zeka şirketleri gelişiyor birçok insanı sinirlendirmek. Bunun nedeni, hızlı hareket etmenin ele alınamayan potansiyel etik sorunlara yol açabilmesidir.

Etik algoritmalar oluşturmak zaman alır. Hızlı bir şekilde üretilen modellerin, gereksiz hasara neden olmalarını önlemek için gerekli korkuluklardan yoksunken yerleşik önyargıya sahip olma olasılığı daha yüksektir. Aceleyle yapılırsa veya kötü yapılırsa, AI modelleri sağlık gibi belirli hassas sektörlerde gerçek zarara neden olma potansiyeline sahiptir.

Ancak, elbette, endişelerin çoğu, mevcut pazar dinamiklerinden yıllar önce özenle modeller oluşturmaya başlayan çok sayıda girişimcinin aksine, yutturmaca treniyle uzaya giden yeni kurucular etrafında toplanıyor.

şirketinin kurucusu ve CEO’su Amy Brown, AuthenticxTechCrunch’ın Found podcast’inde, sağlık hizmeti şirketlerinin AI kullanarak müşteri çağrı merkezi verilerinden içgörüler elde etmesine yardımcı olan bir girişim, AI algoritmaları oluşturmak isteyenlerin yapması gerektiğini söyledi. potansiyel olumsuz sonuçları tanımak modellerin yanlış inşa edilmesi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın