PlayStation 5 Türkiye fiyatlarına da beklenen zam geldi

PlayStation 5 Türkiye fiyatlarına da beklenen zam geldiSony geçen hafta içinde yurt haricinde PlayStation 5 tutarları için artışa gitmişti. PlayStation Türkiye’den bugün meydana getirilen açıklamada benzer bir PS5 zammının devletimizde de uygulamaya konulduğu kaydedildi.

PlayStation Türkiye’nin açıklamasında, “Herkesi derinden etkileyen global ekonomik belirsizlik, yüksek enflasyon rakamları ve döviz kurlarında yaşanmış olan dengesizlik birçok sektör üzerinde baskı yaratıyor. SIE, bu zorlu ekonomik koşullar nedeniyle, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya-Pasifik, Latin Amerika ve Kanada bölgelerindeki seçili pazarlarda PlayStation 5 konsolunun tavsiye edilen perakende satış fiyatlarını güncelleme kararı aldı.” ifadesi yer aldı.

Türkiye’deki yeni tavsiye edilen PS5 perakende satış tutarları aşağıdaki benzer biçimde belirlendi:

  • PS5 Diskli Sürüm: 13.199 TL
  • PS5 Dijital Sürüm: 11.199 TL

PlayStation Türkiye, mevcut küresel ekonomik şartlar nedeniyle bir yükümlülük haline gelen bu fiyat artışıyla birlikte Sony Interactive Entertainment’ın, öncelikli olarak PlayStation 5 tedarik durumunu iyileştirerek, olası olduğunca fazla oyuncuya ulaşmak için çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın