Penguin Random House “Gözden Kaçan” Ölüm İlanı Koleksiyonunu Yayınlayacak

Penguin Random House, Amisha Padnani ve The New York Times’daki Obituaries masası tarafından yazılan “Gözden Gelen: Kuralları Çiğneyen ve Dünyayı Değiştiren Olağanüstü, Takdir Edilmeyen İnsanların Kutlanması” kitabının yayın tarihini açıkladı.

Random House’un bir baskısı olan Ten Speed ​​Press, 14 Kasım 2023’te aynı adlı çığır açan New York Times serisinden ilham alan çeşitli, dikkat çekici hikayelerden oluşan unutulmaz bir koleksiyon olarak “Gözden Gelenler”i yayınlayacak. The New York Times, 2018’den beri 200’den fazla makale yayınladı. Gözden kaçmış 1851’den itibaren ölümleri The Times’da bildirilmeyen dikkat çekici ve yeterince temsil edilmeyen insanlar hakkında ölüm ilanları.

Tam renkli fotoğraflar ve yeni, daha önce hiç yayınlanmamış içerikle dolu – çığır açan seriyle bağlantılı ilk kitap – “Gözden kaçan”, 66 olağanüstü kadın öyküsünü, ayrıca BİPOK ve LGBTQIA figürlerini ve kırılmış engelli insanları paylaşıyor. kuralları ve engelleri aşmak. Bazıları yaşamları boyunca bir dereceye kadar ün kazandılar, ancak The Times’da bir ölüm ilanı almadılar. Ida B.Wells, Sylvia Plath, Alan Turing Ve Binbaşı Taylor. “Çıngıraklı Yılan Kate” olarak ün kazanan çiftçi Katherine McHale Slaughterback; Erken bir e-okuyucunun mucidi Ángela Ruiz Robles; Transseksüel bir vantrilog ve sihirbaz olan Terri Rogers; ve “ilham pornosunu” reddeden engelli bir komedyen olan Stella Young.rent a car 34

Bu gözden kaçan figürler farklı zamanlarda yaşamış ve farklı deneyimler yaşamış olabilirler, ancak hepsi hırslı ve yaratıcıydı ve hayal güçlerini dünyayı icat etmek, yenilemek ve değiştirmek için kullandılar. Ölüm ilanları yazma süreciyle ilgili özel içerik ve Veronica Chambers, Jon Pareles, Amanda Hess ve daha fazlasını içeren The New York Times gazetecilerinin katkılarını içeren bu görsel olarak dikkat çekici kitap, bizi bir toplum olarak kime ve neye değer verdiğimizi yeniden gözden geçirmeye zorluyor – gözden kaçanların hayatları arasında gizlenmiş önemli hikâyeler olduğunu bize hatırlatır.

The New York Times Licensing Group’ta kitap geliştirme yazı işleri müdürü Nancy Lee, “Kendi Amisha Padnani ve Ten Speed ​​Press ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

“Bu önemli kitap, gözden kaçırılan eserlerin küratörlüğünü yaptığı güçlü bir seçkiyi yeni bir izleyici kitlesine orijinal bir şekilde getirerek, bu hikayelerin tarihte kaybolmamasını sağlıyor.”

“Gözden Kaçan”ı genç okuyucular için iki ek Gözden Kaçan kitap izleyecek: bir resimli kitap (4-7 yaş) ve bir orta sınıf uyarlaması (8-12 yaş), Crown Books for Young Readers tarafından yayınlanacak, Random’ın bir baskısı. Ev Çocuk Kitapları

***

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada