Pazartesi günü PTT üzerinden 2.000 TL ödemeler başlıyor! Sadece kadınlar bu parayı alabilir: Başvuran hemen alıyor Güncel

Pazartesi günü PTT üzerinden 2.000 TL ödemeler başlıyor! Sadece kadınlar bu parayı alabilir: Başvuran hemen alıyor Güncel, başvuru sitemizde Pazartesi günü PTT üzerinden 2.000 TL ödemeler başlıyor! Sadece kadınlar bu parayı alabilir: Başvuran hemen alıyor ile alakalı araştırma yaptık. 

Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı, Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla yürütülen bir sosyal destek programıdır. Bu programın amacı, kadınlara maddi yardımda bulunmaktır. Başvurular değerlendirildikten sonra hak sahiplerine aylık 1000 TL olmak üzere iki ayda bir 2000 TL tutarında yardım aktarılmaktadır. Ödemeler PTT şubelerinden alınabilir.

1.000 TL YANİ TOPLAM 2.000 TL VERİLİYOR 

Eşi vefat etmiş ve maddi sıkıntı çeken kadınlar, devletin sunduğu çeşitli sosyal destek programlarından yararlanabiliyor. Bu programlardan bir diğeride Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı’dır. Bu program, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla yürütülmekte olup, eşi vefat etmiş ve muhtaç durumda olan kadınlara aylık 1000 TL olmak üzere iki ayda bir 2000 TL tutarında yardım sağlamaktadır.

GEREKLİ ŞARTLAR 

Bu yardımdan yararlanmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralanabilir:

Eşi vefat etmiş olmak ve yeniden evlenmemiş olmak

Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan gelir yahut aylık almamak

Hanede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması

Muhtaçlık durumunun tespit edilmesi

PTT ŞUBELERİNDEN DE ALINABİLİR 

Bu şartları taşıyan kadınlar, ikamet ettikleri il yahut ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvuruda bulunabilirler. Başvurular, vakfın mütevelli heyeti aracılığıyla değerlendirilir ve uygun görülen bireylerin hesaplarına yardım aktarılır. Ödemeler PTT şubelerinden alınabilir.

Bu yardım programının bunun yanında, eşi vefat etmiş kadınlar, belediyeler, dernekler ve vakıflar gibi diğer kurumlardan da çeşitli ayni ve nakdi yardımlar alabilirler. Misal verilecek olursa, belediyeler gıda, kıyafet, yakacak, kira, kırtasiye gibi ihtiyaçlara yönelik yardımlar sunarken, dernekler ve vakıflar ise eğitim, sağlık, istihdam gibi alanlarda destek vermektedir.

Eşi vefat etmiş kadınların hayatlarını kolaylaştırmak ve topluma katılımlarını sağlamak maksadıyla devlet ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla sunulan bu yardım ve destek programlarından haberdar olmak ve yararlanmak mühimdir. Bunun yanında, eşi vefat etmiş kadınlar hem kendileri hem de çocukları için daha iyi bir gelecek inşa edebilirler.

Yorum yapın