Nilüfer’den Bursa futboluna yeni soluk

Nilüfer’den Bursa futboluna yeni solukHer yaştan insanı sporla buluşturan, sporun değişik branşlarında Milli Takım’a başarılı sporcular kazandıran, amatör ve ustalaşmış liglerde yer edinen takımlarıyla kenti başarıyla temsil eden Nilüfer Belediyespor, futbol branşını yine faaliyete geçirdi.

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Nilüfer Belediye Futbol Spor Kulübü adıyla mücadele edecek olan mavi yeşil beyazlı ekip, futbol kenti Bursa’ya yeni bir soluk getirecek.

Aynı zamanda Nilüfer Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi olan Tamer İşler başkanlığında yoluna devam edecek olan Nilüfer Belediye Futbol Spor Kulübü’nde, teknik kadro ve oyuncular da belirlendi. Nedim Vatansever’in teknik direktörlüğünü yapacağı mavi yeşil beyazlı ekip, 22 oyuncu geçirme ederek ekibini da oluşturdu.

Antrenmanlarını Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisleri’nde yapacak olan mavi yeşil beyazlı takım, lig maçlarını da Beşevler Mahallesi’ndeki bini kapalı 5 bin 900’ü aleni olmak suretiyle toplam 6 bin 900 seyirci kapasiteli Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda oynayacak. Şampiyonluk hedefiyle kurulan takımda teknik kurul ve sporcular, Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda gerçekleştirilen imza töreninde sözleşmelerini imzaladı.

İmza töreninde konuşan Nilüfer Belediye Futbol SK Başkanı Tamer İşler, altyapı, doğru yönetim ve oyuncularla ekibi üst liglere taşımaya çalışacaklarını vurguladı. Hedefleri olan bir proje takımı olduklarına dikkat çeken Tamer İşler, karakterli takım, karakterli oyuncu, karakterli yönetim modeli ve temiz bir futbolla ses getireceklerinin vurguladı. İşler, “Öncelikle bizlere her konuda büyük yardımcı veren ve hep yanımızda olan Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Turgay Erdem’e teşekkür ediyorum. Nilüfer Belediyespor bünyesinde futbol takımını bu sene dahil ettik. Siz kıymetli oyuncularımız bu yıl hep beraberiz. İnşallah güzel bir sürem geçiririz. Bursa şehri futbolu seven bir şehir. Sizlerin, teknik heyetin katkılarıyla inşallah üst liglere çıkmayı hedefliyoruz. Yönetim ve belediye olarak her vakit arkanızdayız. Kulübümüzün, doğru yönetim şekliyle misal olacağına inanıyorum. Doğru insanlarla çalıştığımızı düşünüyorum. Hedeflerimiz yüksek. Her an her insana ulaşabilirsiniz. Aile ortamını oluşturacağız. Düşüncemiz, bakış açımız ses getirmek. Lig sıkıntılı ama benim için en önemli şey pak bir futbol oynanması. Karakterli oyuncu, karakterli ekip, karakterli yönetim. Modelimiz bu. Daha fazla ses getireceğiz. Eleştiriler elbette olacak. Negatif gördüklerimizi pozitife çevirmeye çalışacağız. Bu ekibi, hocalarımız bir araya getirdi. Takımla, yönetimle ve teknik heyetle buradan bir başlangıcın olacağına inanıyorum. Hepinize başarılar temenni ediyorum” diye konuştu.

Şampiyon şehir Bursa’da, şampiyon başkan İbrahim Yazıcı’nın adını taşıyan stadyumda maçlarını oynayacaklarını hatırlatan Tamer İşler, “İnanıyorum ki başarımızla Bursa’da ses getireceğiz. Bu kent bir defa şampiyon ekip çıkarttı. Rahmetli başkan İbrahim Yazıcı onun öncüsüydü. Umarım O’nun adını taşıyan stadyumda ikimiz de bir ışık daha yakıp, şampiyonluklar yaşarız. Herkesin terinin son damlasına kadar o mücadeleyi göstermesini isterim. Sahada onu görelim. Hep beraber güzel yerlere geleceğiz. Bu yolun sonu şampiyonluk olsun. Nilüfer Belediye Futbol Spor Kulübü, Bursa kentine bir değer katacaktır” dedi.

Altyapıya büyük ehemmiyet verdiklerini belirten Nilüfer Belediye Futbol Spor Kulübü Başkanı Tamer İşler, futbola başarı göstermiş sporcular kazandıracaklarını söylemiş oldu.

Kendilerine büyük imkanlar sunulduğunu belirten Nilüfer Belediye Futbol Spor Kulübü Teknik Direktörü Nedim Vatansever de, son maç, son dakika ve son top yere düşene kadar mücadele edeceklerine dikkat çekti. Sezon hazırlıklarına başladıklarını belirten Vatansever, “Allah şampiyonluk dolu sezon yaşamayı nasip etsin. Ailemize katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Nilüfer Belediye Futbol Spor Kulübü ekip kaptanı Onur Alkan da kaliteli ve karakterli oyunculardan oluşan bir kadronun oluştuğunu, her şeyin üstesinden gelebilecek güçte olduklarını vurguladı. Alkan, “Hedefler doğrultusunda ilerleyip, her maça ayrı konsantre olacağız. Sonunda da zafere ulaşacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın