MyHeritage, eski fotoğrafları taramak, düzeltmek ve hatta canlandırmak için bir yapay zeka uygulaması olan Reimagine’i piyasaya sürdü

AI, profesyonellere yönelik araçlardan, fotoğrafçılık dünyasını etkiliyor. Adobe Photoshop’un yeni üretici yapay zekasıtüketiciler için olanlara, örneğin Google Fotoğraflar’ın yakında çıkacak Magic Editor’ı. Şimdi, soyağacı şirketi MyHeritage, en yeni uygulamasının lansmanı ile ailelerin anılarını korumasını kolaylaştırmak için yapay zekaya yöneliyor. yeniden hayal et. Yeni mobil uygulamanın ana odak noktası, kullanıcıların albümlerde depolanan basılı fotoğrafları kolayca içe aktarmasına, ardından çözünürlüklerini iyileştirerek, çizikleri ve kırışıklıkları düzelterek ve hatta siyah beyaz fotoğraflarda ve animasyonlu yüzlerde rengi geri yükleyerek onlara rötuş yapmasına yardımcı olmaktır – ikincisi, bir tekniktir. önceki yıllarda MyHeritage’s ile viral olan “Derin Nostalji” lansmanı.

Reimagine, özellikle eski fotoğrafları korumak için tasarlanmış diğer fotoğraf düzenleme araçlarıyla birleştirerek bu teknolojiyi geliştiriyor.

Her ikisinde de kullanılabilen uygulamayı kullanmak için iOS Ve Android, eski fotoğraf albümlerinizin sayfalarından fotoğraflar çekeceksiniz. Uygulama, ayrı fotoğrafları tanımlar ve bunları otomatik olarak kırpar ve bağımsız görüntüler olarak kaydeder. Taradıktan sonra, daha kolay bulunmalarını sağlamak için adlar, tarihler ve yerler gibi daha fazla ayrıntı da ekleyebilirsiniz.

Şirket, bir ayakkabı kutusunda bir koleksiyonunuz olması durumunda tek tek fotoğrafları da tarayabileceğinizi ve telefonunuzun kamera rulosundan fotoğraf yükleyebileceğinizi söylüyor.

Görsel Kaynakları: Mirasım

Bununla birlikte, uygulamanın tarama yönü çığır açıcı değildir – Google kendi eski fotoğraf tarayıcısını piyasaya sürdü. PhotoScan, 2016’da eski fotoğraf albümlerinden görüntüleri yüklemek için parlamayı gidermeyi içeren benzer bir teknoloji sunan.

Bu arada MyHeritage’ın çok sayfalı tarayıcısı, kendi AI ekibi tarafından geliştirildi ve uygulamasına özel.

MyHeritage’ın kendisini rakiplerinden ayırmayı amaçladığı nokta, daha geniş yapay zeka destekli özellik setidir. Buna soluk renkleri geri yükleme, çizikleri onarma, çözünürlüğü artırma ve ayrıca Deep Nostalgia ile eski fotoğrafları animasyonlara dönüştürme ve anlatım ekleme yeteneği dahildir.

Soluk renkleri geri yükleme, çizikleri onarma ve çözünürlüğü artırma gibi fotoğraf geliştirme araçları, özel olarak lisanslanan MyHeritage teknolojisinden yararlanıyor. Deoldifyderin öğrenme uzmanları Jason Antic ve Dana Kelley tarafından oluşturulan bir teknoloji.

Görsel Kaynakları: Mirasım

Animasyon için MyHeritage, eski fotoğrafları hayata geçiren yapay zeka ve derin öğrenme tarafından desteklenen patentli video canlandırma teknolojisi Deep Nostalgia’yı oluşturmak için daha önce Tel Aviv’de yeni başlayan D-ID ile ortaklık kurmuştu. Bu teknik, diğer şeylerin yanı sıra, aile üyelerini kaybetmiş ya da daha doğmadan ölen aile üyelerini hiç tanımamış birçok kişinin kalbine dokundu ve çok geçmeden MyHeritage uygulaması kullanıma sunuldu. viral oluyordu TikTok’ta. Bazen ölüleri hayata döndürme konusunda rahatsız edici bir şeyler olsa da, teknolojinin kendisi tartışmasız etkileyici bir başarıydı.

Daha sonra MyHeritage, Deep Nostalgia’yı genişleterek kullanıcıların ayrıca animasyonlu fotoğraflarına anlatım ekleyin, böylece içlerindeki insanlar gerçekten konuşabilir ve hikayelerini anlatabilirdi.

Şimdi, bu iki özellik, Reimagine ile eski fotoğrafları düzenlemek ve geliştirmek için kullanılan daha geniş bir araç grubunun yalnızca bir parçası.

rent a car 34

Görsel Kaynakları: Mirasım

MyHeritage’in Kurucusu ve CEO’su Gilad Japhet, lansmanla ilgili yaptığı açıklamada, “Üç yılı aşkın bir süre önce ilk yapay zeka fotoğraf özelliğimizin kullanıma sunulmasından bu yana, MyHeritage tüketicilerin aile fotoğraflarıyla etkileşim kurma biçiminde devrim yarattı” dedi. “Fotoğraflar, aile tarihinin heyecan verici dünyasına açılan önemli bir kapıdır ve fotoğraf araçları grubumuz genişledikçe, yeni izleyicileri aile anılarını yakalamaya ve onları hayata geçirmeye teşvik eden, aile fotoğrafları için özel bir uygulama olan Reimagine’i geliştirmeye karar verdik. . Anılar, onları sevdiklerinizle paylaşabildiğiniz zaman en iyi şekilde yaşanır ve Reimagine, değerli anlarınızı birlikte yeniden deneyimlemenizi kolaylaştırır.”

Uygulama henüz yeni piyasaya sürüldüğü için, tam adımlarını uygulayamadık. Ancak bazı kısa testlerde (büyükannemin birkaç eski fotoğrafını kullanarak), uygulamanın çoğu durumda fotoğrafları iyileştirme ve iyileştirme iddiasını genellikle yerine getirdiğini gördük. Ancak bulduğumuz bir sorun, bir ışık kaynağı basılı görüntüde bir parlama oluşturduğunda, yapay zekanın bunu tek bir durumda düzeltememesiydi.

Sonuçlar, rötuşlar ve düzeltmeler açısından şirketin kendi görüntüleri kadar net değildi, ancak taradığımız bulanık karmaşa göz önüne alındığında yine de oldukça etkileyiciydi:

Görsel Kaynakları: Sarah Perez/Reimagine uygulamasından ekran görüntüsü

Bu kısa testlerde renklendirme de işe yaradı, ancak bu, bir öneride bulunmadan önce daha fazla inceleme gerektiren bir alandır. (Hatırlayabileceğiniz gibi Google, bir keresinde Google Fotoğraflar’da siyah beyaz fotoğraflar için bir renklendirme özelliği başlatacağına söz vermişti, sonra geri çekilerek şöyle dedi: hala yapacak işleri vardı çünkü renkler doğru değildi.) Ancak MyHeritage, bu teknolojiyi en azından 2020’nin başlarından beri kullanıyor. ilan edildi platformunun kullanıcıları için bir Renklendirme özelliği.

Basınla paylaşılan detaylarda Reimagine’in renklendirme özelliği, “renk yenileme” özelliği olarak tanımlanıyor. Yani, siyah beyaz fotoğraflardan rengi simüle etmeye çalışmıyor, ancak 50’ler ve 60’lardan orijinal olarak renkli çekilmiş ancak yıllar içinde solmuş olan fotoğrafların renklerini geri yüklemek için kullanılmak üzere tasarlandı.

Bir şirket sözcüsü, “Bu size dijital fotoğrafçılıktan önceki günlerden en sevdiğiniz anları canlandırma şansı veriyor” dedi. “Renk restorasyonu ile saniyeler içinde orijinal renklerin canlanmasını sağlıyorsunuz ve bu süreçte hiçbir renk tahmin edilmiyor. Bonus olarak, renk restorasyonu da fotoğrafları keskinleştiriyor ve ayrıntı düzeylerini geliştiriyor.”

Renk restorasyon teknolojisinin ayrıca DeOldify’dan MyHeritage tarafından özel olarak lisanslandığını belirttiler.

Görsel Kaynakları: Sarah Perez/Reimagine uygulamasından ekran görüntüsü

Şirket bize, “şeffaflık ve orijinal içeriğe saygı” sağlamak için yapay zeka tarafından manipüle edilen fotoğraflara filigranlar eklediği için yapay zekayı etik olarak kullandığını belirtiyor.

Yeni Reimagine uygulamasını indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak fotoğraf tarama, renklendirme, geliştirme ve diğer özelliklere sınırsız erişimin kilidini açan haftalık ve aylık aboneliklerle para kazanır. Haftalık abonelik 7,99 ABD dolarıdır veya bir yıl için önceden 49,99 ABD doları ödeyebilirsiniz.

Uygulama, lansman sırasında İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Felemenkçe, Danca, Portekizce (Brezilya), İsveççe, Norveççe, İtalyanca ve Fince dahil olmak üzere 11 dilde sunulmaktadır. Şirket, gelecekte daha fazla dil ekleneceğini söylüyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın