Mustafa Kemal Atatürk Orman Çiftliğinin spor tesisleri ve yemek içecek mekanları kiralanacak

Mustafa Kemal Atatürk Orman Çiftliğinin spor tesisleri ve yemek içecek mekanları kiralanacakMülkiyeti Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğüne (AOÇ) ilişik halka aleni spor tesisleri ve alanlarıyla halkın yemek-meşrubat ihtiyaçlarının karşılandığı mekanlar ihaleyle 10 yıllığına kiraya verilecek.

AOÇ’nin Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına nazaran, birinci derece organik ve tarihi sit alanı içinde kalan, Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Gazi Mahallesi’ndeki toplam 6 bin 545 metrekarelik taşınmazın halka aleni spor tesisleri ve alanları ile buralara gelenlerin yemek meşrubat ihtiyaçlarının karşılandığı mekanların kiralanması amacıyla ihale düzenlenecek.

Açık artırma usulüyle yapılacak ihale için tahmini bedel aylık 17 bin lira artı KDV, geçici güvence tutarı da 61 bin 200 lira olarak belirlendi. İhalede oluşacak kira bedelinin 10 senelik tutarının yüzde 6’sı ise kati güvence ücreti olarak alınacak.

İhale, 25 Ağustos saat 14.00’te AOÇ Müdürlüğü Sosyal Tesis Binası’nda yapılacak. Teklif mektuplarının ihale saatine kadar AOÇ Ticaret Müdürlüğüne verilmesi gerekiyor. AA

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın