“Muhalefet belediyelerini haraca bağlamışlar”İnce, Yalova’nın Elmalık köyündeki evinin bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Muhalefet medyasına yönelik sordurulmuş olduğu sual sonrasında tepkilere değinen İnce, “Bir sual sormuş oldum çıldırdılar. Medya cumhuriyet tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. Parayı verenin düdüğü çaldığı bir medya düzeni var” dedi.

Muhalefet medyasının CHP ve İYİ Parti’nden maaş aldıkları yönünde sözleri sonrası meydana getirilen açıklamalara da cevap veren İnce, şöyleki konuştu:
“Önce ‘karacılık atıyorsun’ dediler. Sonra dediler ki, ‘bizler sözleşme’ yaptık. Utanmazlığın bu kadarı olur. Maaşın adını sözleşme yapmışlar. Hizmet satın alıyorlarmış. Haraca bağlamışlar tüm muhalefet belediyelerini. Her bir belediyeden haraç alıyorlar resmen. Aylık maaş alıyorlar. Bir tanesi, Mudanya’yı açıkladım. Sırayla açıklayacağım bazılarını. Şimdi yeniden soruyorum, hangi belediyeden ayda kaç para alıyorsunuz? Bunu açıklayın. Besleme basınsınız siz. Neymiş bağımsız gazetecilermiş bunlar. Hay Allah siz nasıl bağımsız gazetecisiniz ya? İktidara laf ediyorsunuz, muhalefete niye laf edemiyorsunuz? Sizin iktidar medyasından ne farkınız var?”

“Sevsinler sizin demokrasinizi”

İnce, Memleket Partisi’nde olduğundan karşıcılık televizyonlarında programlara katılamayan eski üyelerinin çekilme sonra bir programa katıldığını dile getirerek, “Memleket Partisi’ndeyken tweet atan bir arkadaşımız var. ‘Halk TV, KRT, Tele1 tüm karşıcılık partilerini Deva, Gelecek partileri dahil ekrana çıkartıyor Memleket Partisi’ni çayır etmiyorsa bunu normal mi değerlendireceğiz? Bundan sonra hiç kimse hiç bir kanal için yandaş demesin’ bu arkadaşımız Memleket Partisi’ndeyken bu tweet’i atmış. Memleket Partisi’nden istifa etmiş, ‘Saat 21.00’de Tele1’deyim’ diye tweet atmış. Sevsinler sizin demokratlığınızı” diye konuştu.

“Gazetecilik yapın diyorum. Dalkavukluk, soytarılık yapmayın”

Partisine yer vermeyen karşıcılık medyasına eleştirilerini sürdüren İnce, “Bütün renkler kirlendi fakat muhalefet de kirlenmeyi marifet sanıyor. Ayrıca başka bir savunmaları da var. ‘Ya Muharrem İnce sen cumhurbaşkanı adayıyken senin ekibinle de kontrat yaptık, seni de o zaman fazlaca gösterdik, canlı verdik. Şimdi veremiyoruz’ niye ‘O vakit senden para alıyorduk seni gösteriyorduk, şimdi parayı başka yerden alıyoruz onları gösteriyoruz’ Vereceğim paranızı ya. Kaç paraysa bir söyleyin bakalım da. Böyle medya olur mu, basın olur mu, bu şekilde gazetecilik olur mu? Bu kamu hizmetidir. Mecbursun kardeşim, haber değeri varsa. Sonra da utanmadan senin haber değerin yok göstermiyoruz diyorsun. Vereceğim paranızı. Tarifenizi gönderin toplarız aramızda veririz ya. Kamu hizmeti yapıyorsunuz siz, kokuşmuş, çürümüşsünüz. Gazetecilik yapın diyorum. Dalkavukluk, soytarılık yapmayın” diyerek tepkisini gösterdi.

“PKK sever”

İnce, Merdan Yanardağ’ın kendisine yönelik laflarına de tepki gösterdi. Yanardağ’ın geçmişteki tweetlerini okuyan

İnce, şunları kaydetti:

“Merdan Yanardağ denilen bir zat var. Bana ağır sözler ediyor görüyorum. Ciddiye aldığımdan değil. Neden bu adamı ciddiye almıyorum, adamın tweetlerine bakın. ‘Kürtlerin ayrılması ve bağımsız bir devlet kurmasını bence hiç bir sakınca yok. O devletin niteliğinin ne olacağı önemli.’ Bu tweeti atan zavallı bu. ‘Denktaş aynı zamanda Kıbrıs’ta bir fazlaca kontrgerilla operasyonunda muhalifleri öldürten sağ milliyetçi bir politikacıdır’, ‘Roket atmak üzereyken vurularak öldürülen saldırgan PKK’lı çıksa bile bu suikastı PKK’nın yaptığını söylemek en kolaycı açıklamadır’ PKK sever. ‘Dinci, ulusalcı ve liberal ön yargılar nedeniyle dürüst bir Kemalizm tartışması bile yapılamıyor. Öcalan bu konuda doğru çizgide. Burada Sayın demeyi unutmuş. Bu rezil erkeğin neyi ile uğraşayım.”

İnce, konuşmasının sonunda muhalefet medyasından bitirdikleri sözleşmeleri açıklamasını bir defa daha isteyerek, “Sözleşmeleri söyleyin uyanıklar. Aydan aya kaç para avanta alıyorsunuz. Sizi deşifre edeceğim, hepinizi. Ne Cumhur ne Millet tek yol Memleket” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın