Müge Anlı’ya 2 armağan

Müge Anlı’ya 2 armağanAraştırmacı gazeteci Müge Anlı, geçen Pazar akşamı gerçekleşen 48. Altın Kelebek Ödül Töreni’nde, En İyi Kadın Sunucu ve En İyi Gündüz Kuşağı Programı kategorisinde iki ödülün sahibi oldu. Anlı, son 3 günde, gündem meydana getiren iki ayrı konuda, zanlıların demir parmaklıklar ardına gönderilmesine katkı verdi.

Şiddet içerikli video sonu oldu

Üç çocuk anası D.Ö., kendisiyle barışmak isteyen eşi C.Ö.’nün çocuklarını kaçırıp alıkoyduğu iddiasıyla Müge Anlı’ya başvurdu. Müge Anlı, baba C.Ö’nün 6 yaşındaki oğluna uyguladığı sertlik anlarını ekrana taşıdı ve yetkililere duruma el atmaları için bir çağrıda bulundu.

Gündem meydana getiren görüntülerin toplumsal medyada da büyük tepki toplaması üzerine C.Ö. Hakkında Adana Ceyhan Cumhuriyet Savcılığı soruşturma açtı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Örücü, savcılıktaki ifadesinin arkasından çıkarıldığı Adana Ceyhan Sulh Ceza Mahkemesi’nce ‘Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’ ve ‘Tehdit’ suçlamalarıyla tutuklanarak Ankara Sincan Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.

72 yaşındaki üfürükçü de demir parmaklıklar peşinde

Gaziantep Islahiye’de, 18 yaşındaki kızının, 72 yaşındaki lafda hoca olarak malum K.K. Tarafınca kaçırılıp 1 aydır alıkonulduğunu söyleyen M.A., Müge Anlı’dan yardım istedi.

K.K’nin efsun bozmak için cips paketine sardığı gazetelerin bahis eklerini muska diyerek insanları kandırdığını ortaya çıkaran Müge Anlı, iddiaların odağındaki adı canlı yayına aldı.

İnsanlara şifa dağıtmak için büyü yaptığını söyleyen K.K.’nin, canlı yayındaki “Çok insanı iyileştirdim. Gözlerim görmediği için bir yıldır tılsım yapmıyorum” ifadeleri üzerine Müge Anlı’nın programı suç duyurusu kabul edildi.

Gaziantep Islahiye Cumhuriyet Savcısı’nın emriyle harekete geçen, Gaziantep Islahiye İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri; K.K.’yi gözaltına aldı. Gaziantep İslahiye Adalet Sarayı’nda önce savcı ardından hakim karşısına çıkan üfürükçü K.K., ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın