MHP lideri Bahçeli’den seçim açıklaması

MHP lideri Bahçeli’den seçim açıklamasıMHP lideri Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) toplantılarının peşinde basın açıklaması gerçekleştirmiş oldu. Seçime kadar yapılacak emekler hakkındaki bilgilendirmede bulunan Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu bir kez daha tekrarlayarak Erdoğan’ın seçilmesi için insanüstü bir gayret sarf edeceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu’na ve 6’lı masayı da hedef alan Bahçeli 6’lı masanın fiilen dağıldığını ifade etti.

“Partimiz tüm imkan ve inancıyla 2023’e kilitlenmiştir”

MHP’nin 2023 yılında gerçekleştirilecek seçimlere hazır bulunduğunu ifade eden Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yıl dönümüne hem fikren, hem zihnen, hem siyaseten, hem de moralman hazır bir kıvama çoktan gelmiştir. Partimiz tüm imkan ve inancıyla 2023’e kilitlenmiştir. Özellikle ifade etmek istiyorum ki, tedavüle sokulan algı operasyonları, linç kampanyaları, asılsız rüzgarları, saygınlık suikastları, her gün bir yenisi servis edilen, adeta FETÖ taktiklerini aratmayan şike ve şüphe yüklü iddialar 2023 yılının umutlarını asla kıramayacaktır. Hiç kimse yürüyüşümüzü engelleyemeyecektir” diye konuştu.

“TBMM çalışmalarına adım atar başlamaz sosyal medya düzenlemesi kanunlaştırılmalıdır”

Sosyal medya yasasının bir an ilkin yürürlüğe girmesi icap ettiğini söyleyen Bahçeli, “Son gelişmeler göstermiştir ki, sosyal medyanın mutlak surette kontrol altına katılımı şarttır. Bunun yanı sıra ahlaki ve hukuki açıdan sınırlandırılması hayat memat mevzusudur. Bu kapsamda 1 Ekim 2022 tarihinde, TBMM çalışmalarına başlar başlamaz hazırlığı büyük miktarda tamamlanmış olan sosyal medya düzenlemesi kanunlaştırılarak gittikçe büyüyen, huzur ve güvenliğimizi artan biçimde yutan kara delik hukuki bir temele bağlanmalıdır. İnsanların özel hayatlarının siyaset malzemesi yapılması vahim bir ahlaksızlıktır. Siyaset yapıyor olmanın bir erdemi olmalıdır. Siyaset hizmet değil hizip ve hüsran üretirse bunun altından kalkılması oldukça zordur. Şayet bir suç varsa, üstelik suçlu tespit edilmişse bununla alakalı ne yapılacağı, hangi işlemlerin sırasıyla uygulama ve temin edileceği yürürlükteki mevzuat hükümlerince açıktır, bellidir. Yargısız infazların demokrasi ve hukuk ilkeleriyle bağdaşmadığı meydandadır. Sosyal medya ifşalarının peşine düşüp politika yapmaya, rant ve ikbal devşirmeye heveslenen muhalefet partilerinin acizliği, fırsatçılığı ve tükenmişliği artık örtülemeyecek kadar ileri noktadadır” ifadelerini kullandı.

“CHP Genel Başkanı’nı da siyasi edep ve ahlak sınırlarına mutlaka dönmelidir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplumsal medya üzerinden provokasyon çağrısı yaptığını söyleyen Bahçeli, “Sosyal medya vesilesiyle provokasyon üzerine provokasyona meyledenler Türkiye’nin önüne taş koymaya muktedir olamayacaklardır. Buna en başta aziz milletimiz prim ve izin vermeyecektir. ‘Gelecek aylarda her türlü provokasyona maruz kalacağız’ diyerek aklınca ön alan, cambaza baktırarak provokatörlüğün ana karargahını kuran CHP Genel Başkanı’nı da siyasal edep ve ahlak sınırlarına kesinlikle dönmelidir. Dahası pervasızlığının ve pişkinliğinin siyaset mücadelesine bir şey kazandırmayacağını aklından bir an olsun çıkarmamalıdır” ifadelerine yer verdi.

“Kılıçdaroğlu’na diyorum ki, sen affetsen ne yazar, affetmesen ne çıkar”

Ankara’da meydana getirilen bir eylemde bir polis memuru ile eylemci içinde gerçekleşen vakalara değinerek sosyal medya hesabı üzerinden izahat yapan Kılıçdaroğlu’nu hedef alan MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Kılıçdaroğlu’nun demokrasi anlayışı sakat, milliyetçilik iddiaları düzmece, hakkaniyet ve siyaset zihniyeti batıktır. Sokak aralarında kanunsuz şov yapan sorumlu ve nöbetçi provokatörlere Türk polisinin hukuk çerçevesinde yaptığı müdahale anlaşılan Kılıçdaroğlu’nu çileden çıkarmıştır. Zira Kılıçdaroğlu askerimizin de, polisimizin de, ulusal güvenliğimizin de karşısındadır. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir sokak eyleminde görevinin gereğini icra eden cesur bir polisimiz ile alakalı Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla suç duyurusu yapılması namertliktir. CHP işte budur. Sözde ‘Öğretmene meydana getirilen efeliği affetmeyeceğiz’ diyen Kılıçdaroğlu’na diyorum ki, sen affetsen ne yazar, affetmesen ne menfaat. Asıl Türk milleti seni affetmeyecek, bu yaptıklarını yanına bırakmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi kahraman güvenlik güçlerimizin sonuna kadar yanındadır” açıklamasında bulunmuş oldu.

“Zillet ittifakı fikri ve fiili olarak dağılmıştır”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının belli olmadığını bir kez daha dile getiren Bahçeli, “Geçmişte denenmiş ve kontrol edilmiş siyaset eskilerini tekraren gündeme getirip Cumhurbaşkanı adaylığıyla alakalı tartışmaların istikametini değiştirmeye çalışmak zillet adına boşuna bir çırpınıştır. Bir isim üzerinde uzlaşmaktan aciz kalan, birbirine devamlı çalım atan, kulisleri kaynatan, dedikodu çarkını döndüren partilerin asıl üzerinde durmaları gereken husus aynı şeyleri söylemeleri değildir. Önemli olan söylediklerinin ne kadar arkasında durdukları, üstelik ne anladıkları meselesidir. Zillet ittifakı fikri ve fiili olarak dağılmıştır. Masa devrilmiş, altından CHP’nin kuklası olduğu aşikar olan ‘Emek ve Özgürlük’ adlı sol ve bölücü bir ittifakın ortaya çıktığı görülmüştür” ifadelerini kullandı.

CHP’nin hiçbir milli meselede hassasiyet göstermediğini iddia eden Bahçeli, Yunanistan’ın S-300’lerle Türk jetlerini rahatsızlık etmesini, Mavi Vatan’da verilen kalım mücadelesini CHP’nin gündemine almadığını söylemiş oldu.

“NATO bu düşmanlıkla ilgili gereğini süratle yapmak zorundadır”

Yunanistan’ın S-300 Hava Savunma Sistemi’nin Türkiye’ye ait F-16 harp uçaklarına radar kilidi atmasına değinen Bahçeli, “Yunanistan elbette bardağı taşırmak için elinden gelen tacizleri sahnelemektedir. S-300 Hava Savunma Sistemi’nin F-16 savaş uçaklarımıza radar kilidi atması karşılıksız ve yaptırımsız bırakılmaması ihtiyaç duyulan bir haydutluk ve hayasızlık örneğidir. Söz konusu radar kilidinin NATO misyonu çerçevesinde görev yapan savaş uçaklarımıza atılması da meselenin bir başka düşündürücü boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilgili gereğini süratle yapmak zorundadır. Radar kilidi atan Yunanistan, kural ve hukuk ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, vuruş menzilinin içerisine yuvarlanmıştır. Tam da bu sırada, ABD Kongresi’nin Dış ilişkiler Komitesi Başkanı’nın Atina’da dile getirmiş olduğu, ‘Türkiye Doğu Akdeniz’de en büyük tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Asıl stratejik tehdit Yunanistan’ı askeri üs haline getirip Türkiye’ye silah doğrultmasını kışkırtan ve bunun için askeri yığınak icra eden Amerika’dedir. Hiç kuşku yok ki, Türkiye her türlü ihtimale tüm ulusal güç unsurlarıyla hazırdır. Milli bekamızı ve egemenlik haklarımızı zedeleyecek, tahrip edecek, zaafa uğratacak hiç bir dayatmaya boyun eğmeyeceğimiz herkesçe çok iyi bilinmelidir” diye konuştu.

“Erdoğan’ın yeniden seçilmesi için insanüstü bir gayret sarf edilecektir”

MHP’nin 2023 seçimlerine hazır olduğunu ve partinin seçim stratejisini duyuran Bahçeli şu ifadelere yer verdi:

“Vatandaşlarımızla karşı karşıya münasebet ve kontakt gönül seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Adım Adım 2023’ çalışmalarımız il ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya seçim gününe kadar devam edilecektir. ‘2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net’ temalı açık hava toplantılarımızın ilki Sivas ilimiz merkez olmak üzere Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve kıymetli yurttaşlarımızın iştirakiyle 4 Eylül 2022 Pazar günü gerçekleşecektir. Açık hava toplantılarımız tespit edilmiş illerimizde artan bir şevkle yapılacak, bununla beraber gereksinim hasıl olursa salon toplantıları da planlanacaktır. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Erdoğan’ın yeniden seçilmesi için insanüstü bir çaba sarf edilecektir. 28’inci devre TBMM’de milletvekili sayısını ve siyasal desteğini en çoklaştırmış Milliyetçi Hareket Partisi’nin varlığı da kesin hedefimizdir. Bunun yanında Cumhur İttifakı’nın TBMM’de anayasa değişikliğini sağlayacak kalifiye çoğunluğa ulaşması bir öteki münakaşa götürmeyen hedefimizdir. Milliyetçi Hareket Partisi tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, taarruz ve sabotajlara teslim olmadan sabırlı, inançlı ve ilkeli şekilde kutlu mücadelesine devam edecektir. Hiç kimseyi ayırmadan, asla kimseyi ötekileştirmeden, her insanımızı Cenab-ı Allah’ın kutsal bir emaneti sayarak çalışmalarımız kararlılıkla sürecektir. Milliyetçi Hareket Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, aydınlık yarınların gözbebeğidir.”

Açıklama sonrası basın çalışanlarının sorularını yanıtlayan Devlet Bahçeli, af yasasının çıkıp çıkmayacağı sorulmasının üzerine, “Bizim haberimiz yok. Bunu söyleyen gazetecilere sormak lazım” diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımda “Gençler, size yeniden seslenmek isterim. Gelecek aylarda her türlü provokasyona maruz kalacağız” ifadelerinin sorulması yanıt veren Bahçeli, “CHP’nin kışkırtıcı üslubu her alanda devam ediyor. Şimdi aklınca sokağa çekmeye çalışıyor. Sokak tehlikelidir, karanlıktır, sokağa itilenler sokak tarafınca yutulur. Bunu Kemal Kılıçdaroğlu’nun unutmaması lazım” dedi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılar hakkında yaptığı geri dönüş açıklamalarına değinen Bahçeli, “Kılıçdaroğlu gizli saklı kalmış FETÖ’cülük oynamasın. O sevdadan vazgeçsin. KHK’nın dönüşü mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın