Köpekten kaçan çocuk otomobilin altında kaldıManisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesinde 7 yaşındaki Eren Kılınç ekmek almak için derhal evinin yanındaki fırına gitti. Elinde poşetlerle fırından çıkan küçük çocuğu aniden sokak köpeği kovalamaya başladı. Köpekten kaçmak için koşturan minik Eren, yolun karşısına geçmek isterken ayağı takılıp yere düştü.

Bu sırada seyir halindeki bir otomobil Eren’in üstünden geçti. Yerde hareketsiz kalan küçük çocuğu kaldıran otomobil sürücüsü, Eren’i Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ne götürdü. İlk müdahalesi burada yapılan küçük çocuk ondan sonra Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun bakımda tedavisi devam eden Eren’in beyin kanaması geçirdiği ve akciğerlerinde hasar oluştuğu öğrenildi.

Öte yandan, Manisa’da geçtiğimiz günlerde de Muradiye Mahallesi’nde sokakta bisiklet devam eden 9 yaşındaki M.K.E. Ve aynı yerde 3 gün sonra M.K.E.’nin 6 yaşındaki kız kardeşi C.E. De tekrar köpeklerin saldırısına uğramış ve yaralanmıştı.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın